В Україні презентують каталог медових напоїв

 В Україні презентують каталог медових напоїв

З кожним роком в Україні відроджуються давні національні традиції медоваріння. Тенденцію до популяризації питних медів – натуральних алкогольних напоїв на основі меду вирішили підхопити на кафедрі бджільнитцва НУБіП. Саме тут побачить світ перший український каталог напоїв, виготовлених на основі меду.

– Каталог медові напої готується в рамках міжнародного проєкту та фінансується Міжнародним Вишеградським Фондом (International Visegrad Fund – IVF), до якого входять наукові спільноти з 13 країн світу. Його мета – поширювати знання про бджоли, їх продукти і сфери вживання цих продуктів, – розповідала Леонора Адамчук, викладач кафедри бджільнитцва НУБіП, упорядник каталогу.

– Науковці готують для цього чимало матеріалів й однією із публікацій, яка буде підготовлена у рамках цього проекту, є випуск каталогу напоїв. Україна, серед кран, які приймають участь у цьому проєкті є передовою по виробництву й крафтових, і ліцензійних напоїв з додаванням меду, ми маємо й промислове виробництво медових напоїв.

За словами упорядниці, каталог передбачає публікацію коротких історичних розповідей, історії про жінок-медоварів, а також – тексти про медові напої та їх характеристики , -як алкогольні так і безалкогольні. Крім того, там будуть представлені виробники медових напоїв, рецепти, історії створення неординарних продуктів.

– Алкогольні напої для каталогу ми класифікуємо згідно з положеннями, які оприлюднила Гільдія медоварів України. В окрему категорію винесли сікеру та оздоровчо-лікувальні напої, чаї, прохолодні напої, коктейлі. Загалом, у каталог ввійде приблизно 30 найвідоміших виробників медової продукції. Плануємо випустити перший у світі український каталог медових напоїв наприкінці вересня – початку жовтня каталог. Він буде розповсюджений як друкованим форматом, так і у електронному вигляді.

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар