Українські компанії активніше використовують інноваційні технології зберігання плодово-ягідної продукції

 Українські компанії активніше використовують інноваційні технології зберігання плодово-ягідної продукції

З кожним роком виробників плодоовочевої продукції в Україні стає більше, площі розширюються, конкуренція посилюється, а нові соціальні та економічні умови в світлі глобальної пандемії змушують представників агробізнесу активніше розвивати нові технології та модернізувати обладнання компанії. Про це розповів Анатолій Богдан, директора компанії ТОВ «Інсолар-Холод», що займається проектуванням, поставкою та монтажем холодильного обладнання, пише Агрігатор.

«На мій погляд сегмент зберігання і сортування плодоовочевої продукції в Україні розвивається не стрімко, а більш якісно. У порівнянні з попередніми роками, зараз почали встановлювати все більше сортувальних ліній. Ті виробники, які не мають коштів придбати нову лінію, або з якимись певними опціями, купують б/в, або більш просту модель. Але все одно, це вже вибір в сторону сучасних оптичних сортувальників для овочів і фруктів, які оснащені інноваційними технічними приладами, що дозволяють виявляти і розпізнавати найменші дефекти на продукті», — розповідає експерт.

Він зазначає, що подібна ситуація і з холодильниками. Їх будували в достатній кількості і раніше, але технології суттєво змінилися. Наразі в Україні стали більше застосовувати обладнання для регульованого газового середовища (РГС), і будувати якісні герметичні камери. Таким чином, система зберігання фруктів, особливо яблук, сьогодні розвивається більш якісно.

«Зараз найбільше використовують холодильники з регульованим газовим середовищем (РГС) з технологією ULO (ультранизьким вмістом кисню від 1−3%). Завдяки ULO, деякі сорти яблук можна зберігати від сезону до сезону, і навіть більше. Коли я був в Італії в жовтні, бачив як сортували яблука попереднього року», — додає Богдан.

В Україні, завдяки сховищу з регульованим газовим середовищем, компанія «Сади Дніпра» ще на початку літа вже активно відвантажувала на експорт яблуко екстра-класу. Але для такого періоду зберігання потрібні сучасні якісні сховища. В Україні є холодильні склади які побудовані як РГС, але цієї функції не виконують.

«В Україні по заморожуванню наразі дуже великий інтерес, тому що багато хто розуміє, що завдяки технологічним рішенням є можливість притримати продукцію до більш вигідних умов реалізації, а не панічно збувати її за низькою ціною. Якщо говорити про ринок свіжої ягоди, — тут пропозиції небагато, ще менше ніж потреби, тому що не всі ягоди можна зберігати. Наприклад, суницю садову (полуницю) зберегти на тривалий термін нереально, є сорти, які можна зберігати лише до тижня», — зауважує експерт.

Анатолій Богдан наголошує, що в підсумку, один виробник витратить кошти на сховища, а інший в цей момент виростить свіжу суницю садову, і продасть її з поля дешевше. Тому, такі ніжні ягоди як малина, суниця садова легше піддаються заморожуванню, і в такому вигляді її можна реалізовувати значно довше.

«В цьому сезоні коронавірус вніс корективи в діяльність „Інсолар-Холод“ — деякі проекти були призупинені. По закінченню періоду карантину, в процентному співвідношенні — близько 20% проектів заморожено, або перенесені на більш пізній час, і 80% в активній роботі. Однак, сказати, що планується новий виток у зберіганні такої продукції у зв’язку з пандемією, на жаль, поки не можу», — наголосив директора компанії ТОВ «Інсолар-Холод».

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар