На Херсонщині 15 фермерів створили кооператив з виробництва фруктів і ягід

 На Херсонщині 15 фермерів створили кооператив з виробництва фруктів і ягід

У Херсонській області 15 фермерів створили успішний кооператив з виробництва кісточкових і ягідних культур, що дозволило їм формувати товарні партії продукції для подальшої реалізації трейдерам за вигідною ціною.Про це повідомляє east-fruit.com.

«У селі Новоберислав Херсонської області 15 фермерів створили кооператив з виробництва черешні, абрикоса, персика, суниці садової та смородини. До створення кооперативу, допомога в організації якого було надано фахівцями Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP), у виробників плодоовочевої продукції існував ряд складнощів з реалізацією на ринку», — розповідає Галина Довга, лідер групи сільгоспвиробників села Новоберислава.

Зокрема, ситуативні продажі фруктів і ягід не сприяли отриманню прибутку, а нереалізована продукція псувалася. Партії були незначні і, відповідно, на ринку вони не користувалися попитом. Адже великі трейдери не купують по 50−100 кг, їм необхідно відвезти тонни продукції. Щоб сформувати такі обсяги аграрії і вирішили створити кооператив.

«Проаналізувавши можливі ринки збуту, ми знайшли трейдера, якому цікавий наш товар. Якщо раніше ми були пасивною ланкою в ланцюжку поставок, то тепер ми самі маємо можливість вести переговори з великими покупцями», — пояснює Юлія Левчук, член групи сільгоспвиробників.

Галина Довга додає, що кооператив став знаходити оптових покупців, які приїжджають безпосередньо в сади і на ягідні плантації і забирають товар, доставляючи його кінцевому споживачу в дуже хорошій якості — адже час від збирання врожаю до реалізації в кооперативі села Новоберислав зведено до мінімуму.

«Створення кооперативу також надало можливість знизити наші витрати. Тепер у нас немає необхідності їхати на ринок, купувати пакувальну тару, а також витрачати свій час, необхідний для реалізації продукції на ринку. Весь обсяг ягоди і фруктів у нас забирає трейдер в полі», — підкреслює лідер групи сільгоспвиробників.

Разом з тим, члени кооперативу ухвалили рішення щодо можливості роботи з трейдерами на умовах відстрочення платежу. Це дає садівникам можливість реалізації продукції до останнього кілограма. Варто зазначити, що на сьогодні членами кооперативу створено експериментальна ділянка, де вирощуються саджанці 18 сортів черешні та 32 сортів персика.

«Усі зразки, які успішно пройдуть кліматичні випробування стануть основою нашого нового саду кісточкових культур», — наголосила Галина Довга.

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар