Коли цвітуть мигдалеві сади, або перший науково-практичний семінар року

 Коли цвітуть мигдалеві сади, або перший науково-практичний семінар року

Під таким стверджуючим гаслом 9 квітня відбувся перший науково-практичний семінар оф-лайн ВГО «Української горіхової асоціації».

В семінарі взяли участь керівники та провідні фахівці агропідприємств, інвестори, в планах розвитку яких почати висаджувати промислові мигдалеві сади, науковці, фермери, виробники. Відповідно до програми семінару, було розказано практично все – від «А» до «Я» про створення промислового інтенсивного саду сортового мигдалю.

Програма семінару стосувалася різних аспектів вирощування мигдалю та  складалася із двох частин. Перша частина – теоретична. Учасники семінару  прослухали доповіді провідних українських фахівців галузі горіхівництва. Практична частина семінару була присвячена посадці, догляду та обслуговуванню мигдалевого саду.

Програма заходу була досить насиченою та стосувалася різних аспектів вирощування мигдалю й догляду за мигдалевим садом.

Робота пленарної частини науково-практичного семінару «Коли цвітуть мигдалеві сади. Реалії та перспективи розвитку промислових мигдалевих садів в Україні»

Завідувач кафедри садівництва, виноградарства, біології та хімії Одеського державного аграрного університету, кандидат сільськогосподарських наук, доцент Петренко С.О. в своїй доповіді доповіла про зміни кліматичних умов, сучасні проблеми в рослинництві, про диверсифікацію традиційного землеробства, розширення виробничо-біологічних груп плодових культур та ефективні технології в садівництві із застосуванням інноваційних органічних біотехнологій. Також Петренко С.О. повідомила, що сьогодні в Україні відбуваються розширення промислового складу плодових порід за рахунок горіхоплідних культур. Група горіхоплідних культур включає рослини помірної та субтропічної зон з різних родин, які формують тверді плоди – горіхи та сухі кістянки (горіх волоський, пекан, фісташка справжня, фундук, мигдаль, каштан солодкий та малопоширені – бук, кедр сибирський). Господарсько-цінною частиною плоду є багате жирами і білками насіння, яке називають ядром. Надзвичайно цінною горіхоплідною культурою є мигдаль, який культивують для отримання мигдальних горіхів.Мигдаль – цінна горіхоплідна культура, яка вирощується у багатьох країнах світу, зокрема у США, Італії, Франції, Іспанії, Туреччині, Китаї. Варто зазначити, що Україна щорічно закуповує за кордоном близько 2,5 тисяч тон горіхів мигдалю. Тому вкрай важливо зробити все можливе, щоб цю культуру могли вирощувати у промислових масштабах в Україні. Особливо це важливо в умовах глобального потепління, та кліматичних змін в Україні. Це не тільки створює реальні передумови для розвитку садів мигдалю, звичного до сухого, жаркого і безводного літа, а надає аграріям можливість диверсифікувати традиційний аграрний бізнес.

Президент ВГО «Українська горіхова асоціація» Юдін Г.О. у своєму виступі проаналізував тенденції світового ринку мигдалю та доповів про перспективи українського мигдалю. Мигдальний дебют відбувся! Створення промислових мигдальних садів – це не просто амбітна програма Української горіхової асоціації, це сьогодні один із реальних способів диверсифікації сільського господарства в умовах мінливого клімату, особливо для півдня України. ВГО «Українська горіхова асоціація», вже третій рік поспіль крок за кроком реалізує Програму розвитку промислових мигдальних садів в Україні.

Віце-Президент ВГО «Української горіхової асоціації» Бабанський В.М. доповів про розвиток мигдалевих промислових садів в Україні, проаналізував реалії й перспективи. Сьогодні хочеться тільки побажати подальших успіхів колективу фахівців першого сертифікованого мигдалевого розсадника в Україні, який очолює Віце-Президент ВГО «Української горіхової асоціації» В.М. Бабанский. Разом з розширенням розсадника мигдалю і розвитком промислових мигдалевих садів відразу ж виникає необхідність в створенні оптимальної технології вирощування мигдалю в промислових садах для підвищення рентабельності мигдалевого садівництва. Тому для реалізації програми в нагоді стане накопичений досвід українських наукових установ, аматорів-садівників і зарубіжна практика й досвід. У зв`язку з цим, продовжив Віце-Президент «Української горіхової асоціації» В.М. Бабанський, аграріям необхідна диверсифікація власного сільськогосподарського виробництва. На зміну постійного вирощування зернових і технічних культур повинні приходити сади з рентабельними засухостійкими культурами, однією з яких є мигдаль.

Василь Маркович Бабанський, як заслужений працівник сільського господарства, переконливо довів переваги створення промислових садів мигдалю, як фактор максимального зниження ризиків для аграріїв при подальших неухильних зміни в кліматі України. Тому дуже хочеться тільки порадіти разом з Василем Марковичем Бабанским та його фахівцями успішному завершенню першого етапу довгого мигдалевого шляху. Нова мигдальна сторінка в горіховій історії України відкрита.

Агроном Балабан В., випускник Одеського аграрного державного університету, власник мигдалевого саду доповів про технології закладання та догляду за мигдалевим садом з власного досвіду.

Головний агроном ВГО «Українська горіхова асоціація» Самарська М.І. присвятила свою доповідь темі «Проектування мигдалевих садів – запорука успішного старту».

Агроном-консультант НВК «Квадрат» (ТМ «Квантум») Ковбель А.І. доповів  про новітні технології регульованого живлення як програму максимальної ефективності та розкриє секрети, як збільшити стресостійкість мигдалевого саду.

Директор ТОВ «Теравет-Оригінал» Бендик Д.С. доповів про інноваційні підходи до довготривалого забезпечення вологою та поживними речовинами садів мигдалю.

Про технології поливу горіхоплідних культур на півдні України доповів комерційний директор ТОВ «Агро-Новатор», випускник ОДАУ  Реклізон Д.П.

Перший науково-практичний семінар “Коли цвітуть мигдалеві сади” засвідчив, що українське горіхівництво стрімко розвивається. Зокрема, особливо помітні позитивні зрушення у напрямку вирощування мигдалю. Надіємося, що подібні заходи будуть проведені регулярно, адже це – ефективний майданчик для розвитку бізнесу.
 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар