Енергія з..апельсинів?

 Енергія з..апельсинів?

В Іспанії, у місті Севілья, випробовують дивовижну інновацію: як отримати відновлювальну енергію з апельсинів. Про це повідомляє The Guardian.

В іспанському місті Севілья росте найбільша кількість апельсинових дерев – 48 тисяч. Після дозрівання фрукти опадають і заважають пересуванню автомобілів та пішоходів. Це приносить дуже великі незручності, тому місцева влада вирішила спробувати видобути із фруктів енергію. Для цього 35 тисяч тонн апельсинів використають для виробництва чистої енергії, яку спрямують для роботи місцевих водоочисних станцій, які використовують майже 40% енергії, необхідної для забезпечення міста питною водою та санітарними послугами. Для виробництва енергії використовуватимуть, насамперед, гіркі апельсини, не придатні для споживання.

Як зазначає один із представників влади міста, апельсиновий сік – це фруктоза, що складається з коротких вуглецевих ланцюгів. Енергетична ефективність цих вуглецевих ланцюгів у процесі бродіння дуже висока. Тому з апельсинів можна видобувати енергію.

Загалом, у регіоні виробляють близько 15 000 тонн апельсинів, але іспанці їх не їдять, а більшу частину фруктів експортують у Велику Британію, де з них роблять мармелад.

 Нагадаємо, що в Туреччині вирощують “електричні” квіти.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар