Законопроєкт «Про вино та інші продукти виноградарства та виноробства» пропонують зняти з розгляду

 Законопроєкт «Про вино та інші продукти виноградарства та виноробства» пропонують зняти з розгляду

Звернення до Верховної ради України та Кабінету міністрів України щодо зняття з розгляду законопроєкту «Про вино та інші продукти виноградарства та виноробства» прийняли учасники засідання за круглим столом, що відбувся в рамках IV Міжнародної благодійної науково-практичної конференції «Виноградарство і виноробство України в умовах воєнного стану: вчимося перемагати!» (15 грудня, Ужгород), оскільки він суперечить базовим основам виробництва вина, які закладені в законодавстві країн ЄС.

Винороби вимагають зняти цей законопроєкт з подальшого розгляду. Йдеться у звернені також про необхідність створити робочу групу, до якої увійдуть науковці, великі та малі винороби, представники влади. Вона повинна розробити дієвий законопроєкт, у якому буде відображено всі важливі для виноробів принципи.

– Головне – щоб ідеологічною основою нового закону стала ідея розвитку виноградарства  та виноробства в Україні. Окрім того, він має стимулювати розвиток науки у виноробній галузі із подальшим практичним застосуванням, а також передбачати створення та ведення виноградно-виноробного реєстру. Вина мають класифікуватися на основі органолептичних характеристик, а винороби – диференціюватися за обсягами виробництва. Водночас права у всіх виноробів повинні бути рівними. Закон має чітко визначати функції, роль держави та її уповноважених органів у процесі розвитку галузі, а також права та повноваження громадських організацій та кооперативів. Зрештою, мають бути враховані й інші фактори, що стимулюватимуть розвиток виноградарства та виноробства. Вину мають надати статус харчового продукту, як у Європі, – зауважив голова ГС «Асоціація виноградарів, виноробів та дистиляторів Закарпаття» Олександр Гарновдій.

Звернення до найвищих владних кабінетів учасники конференції підтримали одноголосно, сподіваючись, що навіть у нинішні непрості часи їх таки почують, і крига врешті скресне. Адже перспективність виноробства та виноградарства закарпатського краю незаперечна. Потрібно лише забезпечити ті можливості, які дозволять вивести ці галузі на якісно новий рівень.  

Текст звернення:

Голові Верховної Ради України
п. Руслану Стефанчуку
Прем’єр-міністру України
п.Денису Шмигалю

З В Е Р Н Е Н Н Я

Ми, учасники  IV Міжнародної благодійної  науково-практичної конференції «Виноградарство та виноробство в Україні в умовах воєнного стану: вчимося перемагати», доводимо до Вашого відома нашу позицію щодо законопроєкту «Про вино та інші продукти виноградарства та виноробства», принципи та основні засади якого припинять розвиток виноробної галузі у Україні. Цей проєкт є брутальним лобізмом виробників ароматизованої та газованої продукції на основі вина (винограду) та дискредитує саме поняття «вино», а ще більше «українське вино».

Законопроєкт ігнорує (реально суперечить) базові основи виробництва вина, які закладені в законодавстві країн ЄС.

Враховуючи вищенаведене, вимагаємо:
1. Законопроєкт «Про вино та інші продукти виноградарства та виноробства» зняти з погодження та подальшого розгляду;
2. Створити робочу групу на квотній основі з числа науковців, виноробів (як «великих», так і «малих»), урядовців та законотворців для розробки реального дієвого законопроєкту, який відобразить такі основні принципи:
– ідеологічною основою нового закону повинна стати ідея розвитку виноградарства  та виноробства в Україні;
– вино є харчовим продуктом, який не потребує жодного адміністрування;
– розвиток науки у винній галузі із подальшим практичним застосуванням;
– створення та ведення виноградно-виноробного реєстру;
– диференціація виноробів за обсягами виробництва та забезпечення їм рівних прав;
– класифікація вин на основі органолептичних характеристик;
– функції та роль держави та її уповноважених органів у процесі розвитку галузі;
– права громадських організацій, кооперативів, тощо.

Окрім сучасного закону, галузь потребує розробки та прийняття програми розвитку виноградарства та виноробства мінімум на 20 років.

Читайте також:
На Одещині відкрився перший фірмовий магазин Таїровських вин
Фотозвіт із IV Міжнародної благодійної науково-практичної конференції «Виноградарство і виноробство України в умовах воєнного стану: вчимося перемагати!»

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті