Як успішно вирощувати черешні, яблука, груші, сливи і фундук,– дізнаються учасники бізнес-туру у СВК «ім. Ольги Кобилянської» та «Голд Ромі» 6 червня у рамках Міжнародної конференції

6 червня в рамках XII Міжнародної науково-практичної конференції «Успішне садівництво і переробка: Кісточкові. Зерняткові. Горіхоплідні» відбудеться бізнес-тур на провідні садівничі господарства Чернівецької області – СВК «ім. Ольги Кобилянської» та «Голд Ромі». Керівники цих відомих господарств поділяться своїм успішним досвідом вирощування фундука, яблук, груш, черешень, слив та розкажуть, як організувати високотехнологічний сад, який буде відомий в Україні й поза її межами та приноситиме прибутки.
СВК (сільськогосподарський виробничий кооператив) «ім. Ольги Кобилянської» – господарство, розташоване у селі Слобода, Чернівецької області було засноване у 2000 р. Сьогодні підприємство на площі 165 га вирощує сою. Проте, від початку 2018 року основним напрямком господарства на площі 65 гектарів стало вирощування різних сортів фундука – Каталонський, Барселонський, Тонда ді Джиффоні, Джефферсон та Ямхіл.
«Відразу були висаджені дворічні саджанці, які замовили з Америки. При цьому поставили систему крапельного поливу, аби фундук добре ріс та давав високий результат. Вибрали штамбову форму ведення посадки, проте згодом перейшли на кущову систему утримання, аби отримати раннє плодоношення. Фундук не примхливий, до ґрунту для його вирощування особливих вимог немає. Культура добре росте навіть там, де інші рослини гинуть. Також, згодом закупляли вже італійські сорти горіха, які підходили під наш клімат. Надалі, коли фундук почне плодоносити, вносяться мінеральні добрива на листок, а при потребі, то на всю поверхню плантації. Використовуємо системні та контактні препарати проти борошнистої роси, а також для боротьби з довгоносиком», – розповідає директор СВК «ім. Ольги Кобилянської» Віктор Гордаш.
Як розповідають виробники, фундук Барселонський, відомий також як фундук Каталонський, є одним з видів фундука, який відрізняється своєю високою врожайністю та великими ядрами горіхів. Фундук Барселонський має середнього розміру горіхи з гарним вмістом м’ясистої ядриці. Вони можуть бути використані в кулінарних рецептах, таких як кондитерські вироби, кекси, карамелі, а також в салатах, соусах та інших стравах.
Тонда ді Джиффоні – це італійський сорт. Сорт дуже ранній і продуктивний. Має більшу щільність бруньок та дозріває десь на 10 днів раніше у порівнянні із Барселонським чи Каталонським. Такі горіхи широко використовуються в кондитерстві, зокрема, для виготовлення шоколаду, цукерок.
Фундук Джефферсон – десертний американський сорт. Джефферсон був визнаний за великі горіхи і гарну якість ядра. Відмінність сорту у тому, що його погано бланшувати. Ямхіл – високоврожайний сорт та має дещо менші за розміром горіхи, ніж у Джефферсона.
«Наразі збір врожаю проходить вручну. Через 1-2 роки, коли будемо мати врожай у промислових об’ємах, плануємо використовувати спеціальні комбайни для збору горіха. Для цього має бути дуже рівна поверхня, коротко скошена трава. До того ж, відстань між деревами у нас відповідно 4 м, а міжряддя 5 м. Скошування трави виконується різною технікою: міжряддя великою косою, а в ряду від дерева до дерева фрезою, яка перебиває весь бур’ян. Адже, боротьба з бур’янами є одним з головних агротехнічних заходів в саду. Бур’яни, відбираючи з ґрунту воду і поживні речовини, становлять серйозну конкуренцію для молодих дерев, що призводить до їх слабкого росту, пізнішого входження в період плодоношення. Згодом, уже після збору врожаю горіха відправляємо його на підприємство. Там його розколюють, сушать, чистять та відправляють на фабрики, які виготовлять шоколад, торти і т.д.», – говорить Віктор Гордаш.
Основна культура в господарстві «Голд Ромі» – яблука сортів Гала Шніга, Шніга Ред, Гала, Ред Делішес, Фуджі, Голден, які вирощують на підщепі М9. Також тут вирощують за інтенсивними технологіями 10 га черешні, 25 га груш, 15 га слив. Сад розділений на 2 частини: понад 100 га зосереджено в одному місці, а 50 га – молодий сад, дерева в якому висадили тільки рік тому. У господарстві вирощують експортоорієнтовані культури, які постачають на ринок Грузії, Узбекистану, Швеції, Арабських Еміратів.
У господарстві «Голд Ромі» на яблуні та інших культурах для підживлення використовують виключно препарати нідерландського виробника FiloCal®. «Голд Ромі» – офіційний дистриб’ютор цієї лінійки в Україні.
Сад «Голд Ромі» – це також взірець технологічності та виваженого підходу до побудови бізнесу на кожному етапі. Так, садивний матеріал тут – з італійських та нідерландських розсадників. Яблуневий сад повністю накритий сіткою, грушевий – частково. У саду встановлена шпалера Spinazzè. Сливи в господарстві вирощують 4 роки, тому сад поки що не накритий сіткою.
«Важить, що термін реалізації яблук значно довший, ніж інших фруктів, – каже Олександр. – Сливою, наприклад, засаджувати надто великі площі не варто, – передусім нереально вчасно зібрати врожай, бо ніяких рук не вистачить. До того ж, сливку питають та споживають максимум два місяці, а далі знову всі повертаються до яблук»,- кажедиректор компанії «Голд Ромі» Олександр Мигалатюк.
Всі культури в садах «Голд Ромі» облаштовані системою краплинного зрошення від компанії Netafim. Також є басейн на 18 тис тонн води. У господарстві працює холодильник на 3,5 тис тонн, обладнаний системою газового регульованого середовища. Інший, на 10 тис тонн, будується поряд.
«Але якісне оснащення саду та його обробка й живлення сучасними препаратами – мастхев для успішного бізнесу», – наголошує Олександр Мигалатюк.
Отож, робіть позначки у записниках і вже реєструйтеся на конференцію «Успішне садівництво і переробка: Кісточкові. Зерняткові. Горіхоплідні»! Підготовку до чергового масштабного заходу в галузі садівництва, що диктує тенденції та народжує нові ідеї, вже розпочато!
Реєстрація розпочалася!
Реєстрація за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdV8oOMKPzFL6BHLk9p2ZjZnE_mat9j5nADxi96en7lu-hYpw/viewform
Головний Галузевий партнер – ГС «Укрсадвинпром».
Головний Галузевий партнер (горіхівництво) – Українська Горіхова Асоціація.
Медіапартнери конференції: «Садівництво і Овочівництво. Технології та Інновації», «Ягідник», «Горішник», «Напої. Технології та Інновації», www.techhorticulture.com, www.techdrinks.info, www.jagodnik.info.
Умови участі в конференції:
В ролі учасника:
Для виробників сільгосппродукції: 3900 грн – 2 дні (ціна включає оплату участі у всіх заходах упродовж 2-х днів, включно з бізнес-туром); 2500 грн – конференц-день.
Для невиробників сільгосппродукції продукції (компанії): 3500 грн – конференц-день; 5500 грн – 2 дні (ціна включає оплату участі у всіх заходах упродовж 2-х днів, включно з бізнес-туром).
Для малих фермерських господарств та науковців: 2000 грн конференц-день. Бізнес-тур 1500 грн.
(У ціну входить кавабрейки, обід, фуршет; обслуговування під час заходу; пакет учасника конференції з інформаційними матеріалами; детальний пост-звіт про захід з фінальними презентаціями спікерів, надіслані електронною поштою, контакти всіх партнерів-експонентів та спікерів заходу).
Увага: для передплатників журналів «Садівництво та Овочівництво. Технології та Інновації», «Напої. Технології та Інновації», «Ягідник» і «Горішник» – пільгові умови участі в конференції (знижка 10%).
Бронювання номерів – готель Клеопатра» (тел.: 067 380 54 04).
Знижка для учасників конференції – 5 %.
Кодове слово – «Садівнича конференція».
Реєстрація учасників та партнерів – за контактами:
Лариса Товкач, тел..: +38 097 96 89 516
Анна Панкратенкова, тел: +38 097 759 25 83
Ірина Петронюк, тел: +38 096 49 166 92
Керівник проєкту: Надія Ящук, тел. +38 (068) 568-58-22, rnadia@ukr.net
Креативний директор: Катерина Конєва, шеф-редактор/видавець проєкту «Технології та Інновації», тел..: +38 067 238 18 51 kateryna.koneva@gmail.com