Як працює виноробня WineIdea після окупації

 Як працює виноробня WineIdea після окупації

У 2022 році виноробня WineIdea, що в селі Ясногородка під Києвом, зазнала руйнувань. Найбільше постраждали 2 га виноградників, з яких до війни виготовляли до 15 тисяч пляшок вина. Один із засновників підприємства Павло Макогон розповідає, що зараз виноробня відновила свою роботу, приймає відвідувачів та готується до фестивалів, пише ZAXID.NET.

– Цьогоріч врожай винограду був невеликий, бо торік нам спалили частину виноградників, буде на півтори тисячі пляшок. Через дуже маленькі об’єми не намагалися експортувати, продавали вино в себе на локації. Через війну є проблеми з комплектуванням, зросли ціни на скло, нема асортименту пляшок, є затримка з деталями для обладнання, які треба міняти. Проте поступово все рухається, розвивається, – каже Павло Макогон.

Під час бойових дій згоріли котеджі, офіс, гуртожиток для працівників підприємства, був зруйнований росіянами склад, загинула частина тварин в екопарку. Сама ж виноробня майже не постраждала – пошкодили лише фасад. WineIdea також має музей амфор, який вцілів. Під час обстрілів там ховалися працівники, які годували тварин.

 – Після деокупації нам допомагали люди, підприємства. Держава не мала стосунку до відбудови, ми не користувалися грантами. Частина наших працівників виїхала, деякі з них вже повернулися. Ми найняли нових людей і відпрацювали літній сезон, зробили вино, зараз приймаємо відвідувачів в музеї. У нас можна замовити винний тур, ми щодня відчинені для відвідувачів, яких знайомимо з виноробнею, проводимо дегустації. Раніше постачали продукцію в спеціалізовані магазини, але зараз підвищився попит на нашій локації, маємо багато відвідувачів, – розповідає Павло Макогон.

Виноробня WineIdea працює з 2013 року і є однією з перших ліцензованих крафтових виноробень України. Крім виноградників та самої виноробні, тут є музей та екопарк.

Читайте також:
Завдяки чому вина від Валерія Наровила посідають найвищі місця на конкурсах та дегустаціях
Вина Leleka Wines здобули 8 нагород на престижному дегустаційному конкурсі AWC Vienna

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті