Як підприємству «Аргон-Центр» вдається розвиватися у непростих умовах війни
Будь-яка справа має значно більше шансів на успіх, якщо не зупинятися на досягнутому, а постійно рухатися вперед, до кращого. Якщо ж на користь бізнесу спрацьовує ще й постійна синергія з клієнтами, то поступ відбуватиметься ще активніше. «Розвиваються наші клієнти – вдосконалюємося й ми», – так каже про особливості своєї сфери діяльності співзасновник компанії «Аргон-Центр» Денис ПОЛІЩУК. Власну компанію свого часу підприємець заснував разом зі своїм братом Павлом, який нині захищає Україну у нашому війську. Відтоді спеціалізований виробник обладнання для виноробства ТОВ «Аргон-Центр» із Київщини вже набув іміджу підприємства, що динамічно розвивається, пропонує індивідуальні рішення та впевнено йде в ногу з часом.
Про амбітні проєкти, які виробники обладнання з «Аргон-Центр» вже втілили у життя, а також про те, як вдалося диверсифікувати виробництво, Денис Поліщук розповів нашим читачам.
Індивідуальний підхід та чіткі обрахунки
Заснувати власну компанію брати Поліщуки вирішили вже після того, як здобули ґрунтовний досвід, працюючи на підприємствах з виробництва обладнання. Тож у 2017 році вирушили у «вільне плавання».
– Разом з братом зняли невеликий гараж на Березняках у Києві та розпочали виконувати різноманітні індивідуальні замовлення – виготовлення баків для води, дистиляторів та ін. Мій брат за освітою – інженер-конструктор, до того ж ми встигли отримати хороший досвід. А згодом познайомилися та почали співпрацювати із засновником Гільдії медоварів України Василем СОЛОМКОЮ та власником компанії «Медовий Спас» Сергієм ЛИПКОМ. Відтоді розпочалося наше знайомство з виноробами України. Ми багато спілкувалися, приглядалися до технології та обладнання, щоб зрозуміти, яке саме устаткування зараз актуальне. І зрештою зробили висновок, що в Україні практично немає виробників такого обладнання. Виробничі потужності наших виноробів сформовані в основному з ліній європейського виробництва. З огляду на це ми зрештою вирішили спробувати свої сили саме в цій сфері. І з 2019 року почали працювати з виноробами, – розповідає Денис Поліщук.
Зараз «Аргон-Центр» співпрацює з виноробами та дистилерами, забезпечуючи потреби клієнтів, які, з огляду на активний розвиток галузі, постійно потребують нових сучасних рішень.
Левова частка продукції компанії – близько 90 % – це вініфікатори та ферментери. Виробники пропонують різну місткість – від 500 літрів до 12 тонн. Свого часу вирішили зупинитися саме на таких об’ємах та зосередитися на вдосконаленні якості й модифікації продукції. Відтак підібрати обладнання клієнт може залежно від власних цілей, запитів та бюджету.
– Ферментери з сорочками охолодження дають змогу точно контролювати температурний режим, що вкрай важливо в процесі бродіння та зберігання. Наше обладнання також дає змогу забезпечити на виробництві дотримання всіх санітарних норм. Відтак виробники отримують максимально якісний продукт. Окрім тих, хто вже має досвід та напрацювання у виноробстві, до нас також звертаються початківці, які прагнуть «з нуля» розпочати виробництво вина чи комбучі. Якщо людина просто каже: «Я хочу робити вино», ми для початку детально все обговорюємо: яке саме вино, в яких обсягах, за якою технологією… Бо важливо зрештою запропонувати клієнтові саме ті рішення, які йому оптимальні. Не менш важливий індивідуальний підхід і чіткі обрахунки. Свого часу в межах одного із замовлень обладнання довелося розбирати вже на підприємстві, оскільки замовник неточно виміряв пройму дверей. Тому завжди все чітко уточнюємо й обраховуємо, – каже фахівець.
Ферментери та вініфікатори виготовляють із харчової нержавійки. Попри, здавалося б, малу кількість найменувань продукції, насправді її асортимент доволі широкий. На підприємстві випускають дуже багато типів та модифікацій цього обладнання, які відповідають потребам виноробів, залежно від їхніх цілей і технології виробництва. Адже кожен винороб – то своєрідний митець. І тому потребує індивідуальних рішень, впевнений Денис Поліщук.
– Звісно, ми маємо стандартні зразки, які пропонуємо клієнтам. Однак часто люди, які, скажімо, бували в Європі й бачили там на виробництві певні «фішки», прагнуть реалізувати щось схоже в себе. Якщо розуміємо, що це гарне рішення, то можемо втілити його як постійну пропозицію для клієнтів. Тому у виробництві ферментерів та вініфікаторів також є простір для розвитку, і ми постійно вдосконалюємо та оптимізуємо виробництво. До прикладу, цьогоріч наші друзі з компанії «Мед України», котрі продають мед в Україні та за кордоном, запустили потужну лінію з виробництва крем-меду. Для цього їм були потрібні тритонні кремовалки для меду. Ми спроєктували та реалізували цей непростий проєкт. І зрештою ми отримали цікавий досвід, а вони – якісне та дієве обладнання, – розповідає співзасновник ТОВ «Аргон-Центр».
Ще один цікавий проєкт був пов’язаний з виготовленням дистилятора для крафтового виробника. На його замовлення в «Аргон-Центр» виготовили котел для приготування сусла та обладнання для ферментації. У перспективі цей напрям мають намір розвивати й надалі.
Польові кухні як вимога реалій
З повномасштабним вторгненням на підприємстві кількість замовлень очікувано зменшилася. Особливо відчутно це було у 2022 році, коли українці перебували у стані розгубленості та невизначеності, а бізнес мав єдину мету – вистояти і продовжити роботу. Саме тоді «Аргон-Центр» розпочав розвивати новий напрямок, що досі залишається вкрай актуальним.
– Після вторгнення росії до нас звернулися з запитом на польові кухні. Ми взялися до цієї справи, і у 2022 році саме додаткове виробництво таких кухонь стимулювало наше підприємство. Адже на той час на більшості виноробень призупинили активну діяльність. До минулого року польові кухні в Україні практично ніхто не виготовляв, і коли в них з’явилася нагальна потреба, то використовували хіба що старі, ще радянські зразки, які вже працювали не надто добре. Тож ми розробили проєкт кухні, на якій можна готувати перші та другі страви для 80–100 осіб, – розповідає Денис Поліщук.
Нині підприємство виробляє багатофункціональні польові кухні, які можна використовувати для потреб військових і цивільних. Це компактне та мобільне пристосування, яке можна переміщувати та швидко розгортати. Кухня завдовжки 1,2 метра та заввишки 1 метр працює на дровах, корпус виготовлений з чорного металу, а котли – з нержавійки. Котел для приготування других страв оснащений масляною сорочкою, щоб запобігти пригоранню.
Згодом підприємство «АргонЦентр» долучилося до співпраці з волонтерами у межах проєкту «Відлуння руйнації». Тоді польові кухні передавали для потреб військових, дитячих будинків та ін. А торік навесні, після початку обстрілів та тривалих відключень електропостачання, кухні стали у великій пригоді в багатьох громадах. Виробники підрахували, що протягом минулого холодного сезону випустили стільки кухонь, що з їхньою допомогою можна було б одночасно нагодувати 10 тисяч осіб.
Клієнти спонукають до активного розвитку
Розповідаючи про власні напрацювання, Денис Поліщук акцентує на великому потенціалі українського виноробства, виробництва дистилятів та інших напоїв.
– Запити на обладнання, які ми отримуємо, стають щоразу цікавішими. Виробники краще розуміють, яким саме хочуть бачити своє виробництво, яке обладнання їм потрібне. Від простих місткостей вони переходять до більш технологічних, що зрештою позитивно впливає на якість продукції. А наші винороби доволі прискіпливі до якості, і це проєктується й на обладнання, спонукаючи нас увесь час розвиватися та вдосконалюватися.
Виготовлення устаткування за особливим технічним завданням, відповідно до замовлення клієнта, на підприємстві зазвичай триває близько місяця. Утім, терміни залежать від багатьох факторів – об’єму, кількості та ін. Термін гарантійного обслуговування обладнання – один рік. Та якщо замовник дотримуватиметься умов, вказаних у паспорті, і ставитиметься до устаткування дбайливо, то слугуватиме воно довго. Не дарма ж нержавійку називають «вічним» матеріалом, зауважує фахівець.
В активі ТОВ «Аргон-Центр» – співпраця зі столичною виноробнею «Біологіст», ТОВ «Аксіс Вайн» зі Львова, медоварнею «Медовий Спас» із Броварів та іншими підприємствами. Однак працюють виробники і з невеликими винарнями, розмежовуючи особливості запитів.
– Усе залежить від обсягів та цілей. Якщо йдеться про малих виноробів, які прагнуть робити напої для себе та друзів, то це одні підходи. Бізнес – то зовсім інше. У цьому випадку важливо виготовляти продукт зі сталою якістю та характеристиками. Тому перед тим, як виконувати замовлення, ми опрацьовуємо технологічний ланцюг спільно з технологами виноробень. Натомість малі винороби можуть зброджувати та тримати вино в одній місткості, – каже співвласник підприємства.
Нині роботи на підприємстві вистачає, тож колектив ТОВ «Аргон-Центр» активно працює, щоб вчасно та якісно задовольняти запити клієнтів.
– Цьогоріч ми відчули, що наші люди вірять у перемогу. Адже до нас знову почали звертатися ті, хто розпочинає справу з нуля, відновилося й багато тих проєктів, котрі призупинилися на початку великої війни. Тому потроху розширюємося, вдосконалюємося і прагнемо пришвидшити процес виробництва, – зазначає Денис Поліщук.
Контакти:
07400, Київська обл., м. Бровари, вул. Дмитра Янченка, 2,
+38 096 525 77 55 (відділ продажу) (Viber, WhatsApp, Telegram)
argoncentre.sales@gmail.com
argon-centre.com.ua
@ArgonCentre_ua ( Telegram)
Більше читайте в новому номері журналу «Напої. Технології та Інновації», який можна завантажити безкоштовно на сайті.
Щоб придбати друкований випуск або передплатити журнал на 2024 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com