Як ефективно запустити пивоварний проєкт: досвід SHO Brewery
В Україні, незважаючи на повномасштабну війну, відкриваються нові броварні. Власники бізнесів постають перед багатьма викликами на шляху до побудови прибуткової справи. Як ефективно запустити новий проєкт, розповів власник SHO Brewery Дмитро ВОЛОЩЕНКО під час XII Форуму пивоварів, дистиляторів та виробників напоїв, що відбувся 18–19 квітня в Києві, в готельно-ресторанному комплексі «Верховина».
Насамперед, за словами спікера, важливо обрати вдалу локацію. «Обираючи локацію, ви обираєте ринок, на якому будете працювати», – впевнений фахівець:
– Думайте про ринок, про те, чи знайомі вже споживачі з крафтовим пивом. Швидко вирішіть, у якій ніші ви будете працювати та хто буде вашими конкурентами, а також визначіть цінову категорію споживачів, для кого ви будете варити пиво: чи це буде високомаржинальний дорогий продукт, чи низькомаржинальний дешевий, який можна варити по 10 тонн на день. Від цього залежить те, як упаковувати продукт і як його доносити до людей, яка конфігурація обладнання вам потрібна. Адже дороге пиво має дорого виглядати й викликати відповідні емоції у споживачів. Важливо виділятися з-поміж інших пивних брендів. А для цього варто продумати логотип та інші точки дотику, за допомогою яких ви будете спілкуватися із своїм споживачем.
Більшість броварень в Україні відкриваються за кошти інвесторів, акцентував спікер. Тому дуже важливо спілкуватися з інвестором.
– Інвестор має розуміти, як заробляються гроші та що впливає на неможливість їх заробити в певний момент, важкий для вашого бізнесу. Ще до того як ви вкладете перший долар у свій бізнес, прорахуйте, які труднощі можуть у вас виникнути і як ви будете їх долати, як вони вплинуть на ваші прибутки. Говоріть про проблеми тоді, коли здається, що ніяких проблем у вас нема і не буде. Ви маєте бути на одній стороні і в радощах, і в складнощах, – зазначив Дмитро Волощенко.
Дуже важливе питання кадрів. Обираючи локацію для пивоварні, треба одразу думати про те, як знайти професіоналів у свою команду, чи є вони поряд, чи готові будуть переїхати до вас. А також передбачити шляхи розв’язання проблем.
Більше про ринок українського пивоваріння читайте в журналі «Пиво. Технології та Інновації». Журнал можна завантажити безкоштовно або придбати друковане видання, що виходить у форматі «перевертайко» із журналом «Напої. Технології та Інновації». Тому, купуючи один журнал, ви отримуєте два!
Щоб придбати друкований випуск, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com