Austrian Wines: до чого приведе ранній збір врожаю винограду 2024 року?
Як AB InBev Efes Україна відновила роботу заводів і підтримує українців у важкі часи
Чернігівська броварня, як і Харківська та Миколаївська, припинили роботу 24 лютого 2022 року. А згодом усі підприємства, які були недалеко від лінії фронту, постраждали через обстріли. Попри це, компанія змогла відновити роботу броварень у Чернігові та Миколаєві та зробити суттєвий внесок у розвиток економіки України, забезпечуючи сотні людей роботою. Як AB InBev Efes Україна разом зі співробітниками змогли відновити виробництво, налагодити стабільну роботу та підтримати українців у найважчі часи – пише nv.ua.
Великий виклик для компанії
В перший день вторгнення, 24 лютого минулого року, AB InBev Efes Україна зупинила роботу трьох своїх броварень в Україні, розповідає президент компанії Дмитро Шпаков. До цього кроку компанія була готова — напередодні був створений кризовий комітет і розроблена стратегія з релокації співробітників. Їхня безпека стала пріоритетом компанії, оскільки виробничі потужності у Чернігові, Харкові та Миколаєві опинились буквально за декілька кроків від зони бойових дій.
Співробітники та їхні сім’ї змогли виїхати на захід України та в Чехію, Бельгію і Німеччину, а таких було біля 2300 людей. Протягом року компанія оплачувала їхнє проживання і надавала фінансову допомогу.
Щоб ефективно координувати процес релокації, переформатували зовнішній кол-центр, який раніше опікувався телефонними продажами, для потреб співробітників. Люди телефонували, повідомляли куди прямують та отримували інформацію про готель, де вони можуть зупинитись. Якщо дорога була довгою та тривала понад добу, компанія дбала про відпочинок. Кол-центр для підтримки колег працював і в Чехії, де також допомагали із переїздом. Деякі співробітники виїжджали за кордон без речей, тому в Бельгії та Чехії в центральних офісах AB InBev Efes можна було отримати речі першої необхідності та одяг.
У 2022 році компанія сплачувала зарплату навіть тим співробітникам, які не мали змоги працювати. На підприємствах та в офісах посилили заходи безпеки, а для команди підтримки зберегли гнучку модель віддаленої роботи. Оперативно була відкрита окрема лінія для психологічної та юридичної підтримки співробітників, а також працював телеграм-канал для комунікації та допомоги.
Дмитро Шпаков розповідає, що вже за тиждень зв’язалися з усіма транспортними компаніями, розібрались із знаходженням усіх вантажів та переадресовували автівки в безпечніші місця.
– Саму ж продукцію з броварень почали вивозити значно пізніше, – згадує Дмитро Шпаков, – з Миколаєва 24 березня, з Харкова – з 26 березня. У Чернігові така можливість з’явилася лише після деокупації Чернігівської та Київської областей – з 16 квітня.
Але це було не так і просто, бо дуже важко було знайти транспорт. Окрім того, міст, що з’єднував Чернігів з основною трасою, був зруйнований, об’їзні шляхи були в жахливому стані, і не всі перевізники погоджувалися туди їхати. Довелося заново розбудовувати відносини з транспортними компаніями, оскільки в компанії немає власного транспорту. У цей час продукцію компанія завозила з інших підприємств групи за кордоном.
Про броварні
Виробництва постраждали через ракетні обстріли. У Чернігові, Харкові та Миколаєві були зруйновані складські приміщення з тарою, знищено чимало пакувальних матеріалів і згоріла вантажна техніка.
Відновлення виробництва потребувало значних матеріальних інвестицій, а також залучення фахівців з інших регіонів. Спеціалісти різних рівнів провели повну діагностику, ремонтували та налаштували виробниче обладнання. Виробництво на Чернігівській, а згодом і на Миколаївській броварні було відновлене у вересні 2022-го та травні 2023-го відповідно. Завдяки цьому сотні людей забезпечені роботою та стабільними доходами.
Важкі виклики сьогодення не могли не вплинути на ринок пива – багато споживачів виїхало, українці стали рідше відвідувати ресторани. У липні 2023 року продажі алкогольного пива зросли порівняно з попереднім роком на 8%, однак вони все ж на 29% нижчі порівняно із тим самим місяцем 2021 року .
Роботу Харківської броварні поки не вдалось відновити через міркування безпеки, тому компанія поки не може виробляти квас «Село і люди», сидр «Де Сад», пиво Bud та безалкогольне пиво.
Запуск кожного підприємства – важливий крок для підтримки економіки. Наприклад, у 2022 році промислове виробництво України впало на 38%. Фахівці Світового банку оцінили розмір збитків у промисловості і торгівлі у 10,9 млрд доларів. До 2033 року на відновлення для цих секторів потрібно 23,2 млрд доларів.
Соціальна підтримка
Минулого року на полицях магазинів з’явилась нова продукція — лімітована серія пива Чернігівське із жовто-блакитним сердечком, яке було зварене в різних країнах світу на підтримку українців. Весь прибуток від продажів у 14 країнах світу, а це 5 млн доларів, передано на підтримку гуманітарних зусиль в Україні.
І це далеко не всі проєкти із допомоги українцям у ці буремні часи. Коли в Миколаєві виникла потреба в чистій воді, компанія випустила для містян 150 тисяч літрів. А ще 2 млн грн на запит благодійних організацій були виділені на купівлю продуктів, води, засобів гігієни постраждалим. Понад 100 мільйонів гривень були виділені для закупівлі ліків, продуктів харчування, питної води, мийних засобів і засобів гігієни, побутової хімії, а також пального для доставки гуманітарних вантажів.
У рамках гуманітарного проєкту «Вода для життя» 5 мільйонів банок гуманітарної питної води, налиті в бельгійському Льовені, доставлено в різні регіони споживачам, лікарням, пунктам незламності та у місця тимчасового перебування українців.
Після деокупації Чернігівської області компанія передала 58 тонн гуманітарної питної води місцевим громадам. Для жителів звільненої Харківської області у партнерстві з благодійними організаціями компанія придбала харчові продукти та гігієнічні засоби на суму 200 тисяч гривень. А також відвантажила 10 тонн гуманітарної питної води для пунктів незламності та обігріву в Куп’янському районі.
Читайте також:
Сучасні технології в ресторанах: онлайн-меню
Пробка нового покоління: якість плюс емоції. У пріоритеті Tapì Group – інновації та екологічність