Пробка нового покоління: якість плюс емоції. У пріоритеті Tapì Group – інновації та екологічність

 Пробка нового покоління: якість плюс емоції. У пріоритеті Tapì Group – інновації та екологічність

Не лише працювати на результат, а й розвиватися; не просто розширювати асортимент, а й постійно втілювати у життя інновації – такі принципи вже багато років поспіль незмінно сповідують у групі компаній Tapì. Свого часу, у 1999-му, цей бренд розпочав зі створення синтетичної пробки для ринку дистилятів. Нині ж Tapì – міжнародна група компаній, що спеціалізується на дизайні, виробництві та розповсюдженні високотехнологічних пробок для напоїв у Premium і Super Premium сегментах. Вироби останнього покоління Tapì – це не лише максимально функціональна, а й естетична продукція з інноваційних екологічних матеріалів. Про процес виробництва та найновіші розробки від Tapì Group «з перших вуст» дізналася співзасновниця медіагрупи «Технології та Інновації» Надія ЯЩУК, побувавши на італійському виробничому підприємстві компанії.

Не тільки якість, а й емоції

Компанія Tapì була заснована майже на зламі століть: у 1999 році, після запуску першого заводу в Італії, з якого вона поступово розширила межі свого експортного ринку, Tapì виросла за кордоном, також промислово, завдяки купівлі та розвитку заводів у Мексиці та Аргентині. У 2019 році до групи також приєдналася французька компанія Les Bouchages Delage. Tapì Group обслуговує близько 5000 клієнтів у понад 60 країнах світу завдяки досвіду та роботі понад 950 людей, розподілених на 5 промислових підприємствах і двох комерційних філіях у США та Німеччині, розвиваючи оборот у 2022 році понад 125 мільйонів євро, зазначає керуючий директор Tapì S.p.A. Бруно Реджо (Bruno Reggio Managing Director Tapì S.p.A).

– Основним референтним ринком є ринок алкогольних напоїв, який супроводжується присутністю на ринках продуктів харчування, товарів для дому та особистої гігієни. Ми постійно розробляємо нові продукти, нові матеріали, нові концепції, завдяки природному покликанню до інновацій, значним інвестиціям у NPD, таланту наших команд. Щоб підтримати та надати форму цьому дорогоцінному вмісту, протягом дворічного періоду 2022–2023 років було побудовано два нових заводи в Мексиці та Італії з метою подальшого прискорення нашої комерційної та промислової пропозиції. Прагнемо мати максимально широкий асортимент продукції, в якому кожен клієнт віднайде те, що йому потрібно. Наш асортимент актуальний як для топбрендів, так і для середнього бізнесу, який також потребує якісних рішень. І ми з цим успішно допомагаємо. Зрештою, важлива не лише якість, а й вишуканий дизайн, який сприятиме загальному сприйняттю напоїв споживачами. Тому Tapì – це не лише про якість, а й про емоції, – розповідає Бруно Реджо.

І емоції спонукають говорити керуючого директора про те, що компанія багато місяців відчуває до українського народу. Надія та бажання – це справедливий мир, за якого Україна зможе повернутися до своєї територіальної цілісності та до нормального життя і брати участь у відбудові та розвитку.

– Люди у вас особливі, справді. І наші серця б’ються в унісон з українськими. Взагалі ж Україна є для нас важливим ринком збуту. До того ж ми купуємо в Україні компоненти для нашого виробництва. На жаль, після вторгнення у вашу країну у лютому 2022 року логістичні ланцюжки порушилися, і тому ми були змушені змінити постачальника. Хоч зробити це було непросто з огляду на те, що українська продукція була високоякісною. Тож ми дуже сподіваємося все повернути згодом, бо навіть під обстрілами українські виробники роблять класну продукцію, – каже Бруно Реджо.

Свіжі розробки та оновлення бестселерів

Концепція діяльності Tapì Group спрямована на розвиток, інновації та стійкість. Найбільшим активом успіху в компанії вважають саме фахових працівників. Загалом до роботи у підрозділах компанії в різних країнах залучено близько 1000 співробітників. Серед них – десятки тих, хто займається науково-дослідною діяльністю та новими розробками. Завдяки цьому асортимент продукції Tapì постійно поповнюється стильними та технологічними новинками.

Торік у компанії втілили певні новації, зокрема й у комунікативній складовій, маючи на меті не просто задовольняти запити клієнтів, а й надихати їх та викликати особливі емоції. Тож низкою оновлених або нових продуктів, які компанія розпочинає виробляти цьогоріч, варто особливо пишатися, зауважує менеджер з маркетингу Tapì S.p.A Паоло БОРАТТО (Marketing Manager Tapì S.p.A Paolo Boratto), розповідаючи про останні новації.

– Цьогоріч оновлюємо нашу сучасну універсальну пробку Starlight. Клієнти особливо цінують її за можливість налаштування рівня прозорості та кольору. А завдяки застосуванню в процесі виготовлення ультразвукового зварювання у пробці немає клею. Така пробка гарантує водонепроникність, а її компоненти чітко фіксуються, що запобігає порушенню цілісності під час застосування. На такому виробі можна друкувати логотип або напис за побажанням клієнта, – розповідає Паоло Боратто.

У 2023-му Tapì зосереджує особливу увагу на продукції, якій притаманна екологічна стійкість та низький вплив на навколишній світ. Це – данина корпоративній місії компанії, що полягає у зменшенні негативного впливу на природне середовище та піклуванні про планету.

Відтак на часі – перезапуск продукту Neos. Ця інноваційна технологія здатна зменшити вуглецевий слід продукту завдяки використанню полімерів з відновлюваних джерел. Дослідження нових матеріалів, проведені у процесі розробки Neos, вказують на можливість повної відмови від нафти і натомість використання екологічно чистої сировини. При цьому технологічні характеристики виробу та продуктивність залишаються незмінними.

Ще один екологічний проєкт – перезапуск пробки Abor, яку виготовляють на основі повторного використання залишкового матеріалу з процесу дистиляції. Компоненти, з яких виробляють цей інноваційний продукт, мають рослинне походження та повністю розкладаються у природних умовах. Відтак Abor цілком відповідає екологічному концепту компанії.

Оновлення очікує і на пробку T-cask, характерною особливістю якої є повторне використання деревини з діжок для витримки напоїв наприкінці циклу їхньої роботи. Це ще один з тих продуктів Tapì Group, які сприяють зменшенню негативного впливу на довкілля. До того ж така пробка забезпечує не лише надійне закорковування пляшки, а й додає напою захопливого флеру з огляду на наявність у такого матеріалу власної історії.

– Зараз ми не лише оновлюємо продукцію, а й презентуємо новинки. Зокрема представляємо пробку Varnishless, виготовлену шляхом термічної обробки деревини без використання лаку. Спочатку дерево висушують за високої температури та постійного рівня вологості. Згодом його нагрівають до надвисокої температури. На наступній фазі матеріал охолоджується та стабілізується. Зрештою після такої обробки деревина набуває цілком природного вигляду і не потребує додаткової обробки. Цей матеріал стійкий до ураження цвіллю чи грибком, а його пружність у понад 20 разів більша, аніж у необробленої деревини, – розказує менеджер з маркетингу Tapì про новинки від компанії.

Продовження читайте в жуналі «Напої. Технології та Інновації» №2 (2023 р.), який можна завантажити безкоштовно. 

Із запровадженням воєнного стану журнали «Напої. Технології та Інновації» доступні для безкоштовного завантаження за посиланням.

Щоб придбати друковані випуски журналів, звертайтеся:
Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com

Читайте також:
Термофільні ацидофільні бактерії у напоях: причини появи, наслідки та методи їхнього уникнення
Чи існує альтернатива масовому використанню SO2?

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті