Яблука з Буковини відправлять до Бангладеш та Саудівської Аравії

 Яблука з Буковини відправлять до Бангладеш та Саудівської Аравії

У Недобоївцях Хотинського району запустили сортувальну лінію для яблук, звідки фрукти відправлять на експорт до Бангладеш та Саудівської Аравії. Про це розповів підприємець з села Недобоївців, що в Чернівецькій області, Вячеслав Тодосійчук, пише АСС.

За словами Вячеслава Тодосійчука наразі у холодильних камерах його складу зберігається шість тисяч тонн цьогорічного врожаю яблук.

«Такі логістичні центри або хаби є по всьому світу. У наших холодильних камерах свій урожай зберігають 37 малих фермерів та одне велике господарство на 180 га саду. Тут є 32 камери приблизно по 200 тонн кожна. При температурі 0,5 – 1,5 градуси яблуко зберігатиметься тут до травня, коли ціни на цей фрукт найвищі. Після збереження настає продаж, а перед продажем має бути сортування і пакування. Нещодавно ми закупили у Польщі і сьогодні вперше запустили лінію для сортування яблук. Нашому клієнту, який зберігає свої яблука у камерах необхідно відсортувати яблука для нових ринків. Він має замовлення для Бангладеш і для Саудівської Аравії. Наприклад, для Бангладеш всі яблука повинні бути одного кольору, однієї форми та одного розміру, вони маленькі хочуть. Для Саудівської Аравії замовляють трохи більші», — сказав підприємець.

За його словами нова сортувальна лінія відбирає яблука одразу за 14 різними показниками — колір, вага, форма, розмір, округлість тощо. Увесь процес сортування автоматизований — від миття яблук до пакування в коробки. Людське втручання – мінімальне.

Даний комплекс буковинський підприємець будує вже п’ятий рік поспіль. Кожного року здають нову чергу будівництва. У найближчих планах господаря запустити виробництво картонних коробок для пакування яблук за європейськими технологіями та розширити потужності зберігальних камер до 10 тисяч тонн.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар