Всеукраїнський Конкурс ” Кращий дегустатор України-2024″ пройшов у Києві
Вино чи пиво? Перемогла дружба!
XIII Форум пивоварів, дистиляторів та виробників напоїв відбувся 26–27 вересня у Львові, у ресторані-пивоварні «Старгород», який організувала і провела команда медіагрупи Технології та Інновації. Понад 120 учасників зібралося з різних куточків України, щоб поділитися новинами, обговорити тенденції галузі та перспективи. Ексклюзивно під час форуму відбулася секція «ПИВО VS ВИНО».
Модератором секції був Володимир ПЕЧКО, голова ГС «УКРСАДВИНПРОМ», Дмитро НЕКРАСОВ, один із засновників асоціації «Незалежні броварні України», майстер-пивовар, технолог пивоварні First Dnipro Brewery. Також в обговоренні взяли участь Олександр ГАРНОВДІЙ, голова асоціації виноградарів, виноробів в дистиляторів Закарпаття; сомельє Ганна КОВАЛЕВСЬКА; Микола ІВАЩИШИН, директор пивоварні «Волинський бровар»; Клара ГУТНІКОВА, пивовар Одеської приватної пивоварні; Інесса ГЕТМАНСЬКА, сомельє, бренд-амбасадор myWine, Big Wines.
Для дегустації свої напої надали винні партнери ТМ Big Wine Big Art та ТМ My Wine.
За словами Володимира Печка, що найперші свідчення про варіння пива походять з культури Межиріччя, 3500-2900 до н. е. Знахідки свідчать також, що приблизно у цей час пивоварінням займаються і єгиптяни, пізніше шумери та вавилоняни. Пиво – один із найстаріших алкогольних напоїв на планеті. Колись в стародавній Греції воно вважалось напоєм бідняків. Це відбулося в епоху неоліту близько 8000 років до нашої ери в районі Закавказзя, Східної Анатолії та півночі гір Загрос (сучасний Іран). А у Біблії слово «вино» згадується майже 500 разів.
Також учасники секції обговорили технологічні відмінності в процесі виробництва пива та вина; особливості сировини і те, чи існує дефіцит сировини для вина чи пива; основні смакові показники; маркетингові особливості продажів вина і пива. На секції учасники форуму дізналися про розмаїття сортів і стилів вина та пива, обговорили те, як розвинути культуру споживання українців у фокусі вина й пива. Також учасники обговорення розвіяли міф про те, що вино – жіночий напій, а пиво – чоловічий.
«Україна може в собі вмістити і пивоварів і виноробів. В нас є виноградники і насадження хмелю. Є українські наукові установи, які працюють в цих галузях. Також маємо власні сорти винограду, хмелю, ячменю, пшениці, жита. Вважаю , що Україна має розвивати якісне і пивоваріння і виноробство. Адже, це потрібно для держави в цей важкий час», – розповідає Володимир Печко.
Читайте також: Той випадок, коли міцний напій буває дуже корисним
А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.
Журнал «Пиво. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Напої. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно.
Щоб придбати друкований випуск нового журналу або
передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95
16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92
583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16
692, oksana.buh.ti@gmail.com
Передплата триває!