«Шато Чизай» завершує сезонну обрізку винограду

 «Шато Чизай» завершує сезонну обрізку винограду

Сезонна обрізка винограду, яка розпочинається в перші тижні року, завершується вчасно. Хоч уже й весна, середня температура за добу не перевищувала 10-15 градусів тепла, і виноград не прокинувся завчасно. Про це розповів директор з виноградарства «Шато Чизай» Геннадій Вачиля на фейсбук-сторінці компанії.

– Якісно і своєчасно виконана зимова обрізка лоз зменшує ризики пошкодження молодих пагонів при пізніх заморозках, які трапляються на Закарпатті на початку весни. Зараз на плантаціях триває мульчування лози. Це одна з екологічно дбайливих практик виноградарства в компанії: обрізки лози не вивозять з виноградника та, авжеж, не спалюють, а складають у міжрядді, де їх подрібнить трактор, перетворивши на природне добриво, на мульчу. Також уже проводять міжкущовий обробіток виноградників, глибоке рихлення. Ці операції добре впливають на якісь ґрунту, накопичення вологи, дихання землі та коріння лоз, зменшення проростання бур’янів. Усі ці кропіткі й ресурсозатратні, але такі потрібні дії в подальшому позитивно вплинуть на розвиток винограду. А значить – на якість врожаю і, відповідно, вина, – говорить Геннадій Вачиля.

Нагадаємо, що Геннадій Вачиля провів майстер-клас із обрізки винограду акумуляторним ранцевим секатором Makita DUP361Z у грудні минулого року під час бізнес-туру, організованого в рамках IV Міжнародної Благодійної науково-практичної конференції «Виноградарство і виноробство України в умовах воєнного стану: вчимося перемагати!» (15-16 грудня 2022 року, Ужгород). Детальніше про компанію «Шато Чизай» за результатами бізнес-туру читайте за посиланням.

Більше матеріалів читайте в жуналі «Напої. Технології та Інновації». Перше цього року число журналу незабаром вийде у світ та буде доступне для безкоштовного завантаження.

Із запровадженням воєнного стану журнали «Напої. Технології та Інновації» доступні для безкоштовного завантаження за посиланням.

Щоб придбати друковані випуски журналів, видані впродовж минулих років, звертайтеся:
Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com

Читайте також:
Органічне технічне виноградарство та вино під торговою маркою MON CRAFTO – такий бізнес розвивають на Житомирщині
Технологія 2-х кратного збільшення врожаю винограду

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті