Європа купує українаські яблука більш ніж вдвічі дорожче за Білорусь

 Європа купує українаські яблука більш ніж вдвічі дорожче за Білорусь

За 9 місяців 2018 року Україна експортувала плодів і ягід на суму $157 млн, що на 40% більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомляє прес-служба асоціації «Укрсадпром».

Головними продуктами у цій групі стали волоські горіхи, яких вивезено на $69 млн, заморожені плоди і ягоди ($61 млн), а також яблука і груші ($10 млн). Найпомітнішим у натуральному виразі виявилось зростання експорту волоських горіхів (з 13 тис. тонн за 9 місяців 2017 року до 20 тис. тонн за такий же період у нинішньому році) та яблук і груш (з 9 до 29 тис. тонн відповідно).

Основним ринком збуту для вітчизняних експортерів залишився Європейський Союз, поставки до якого приносять в межах 2/3 від усіх валютних надходжень. У січні-вересні 2018 року найбільші закупівлі фруктів у нас здійснили: Польща ($32,3 млн), Франція ($11,7 млн), Білорусь ($10,9 млн), Туреччина ($10,6 млн), Нідерланди ($8,8 млн), Німеччина ($7,4 млн) та Італія ($7,2 млн).

Якщо не враховувати імпорт екзотичних для України фруктів (в основному, цитрусових і бананів, а також деяких інших), за три квартали 2018 року додатне сальдо зовнішньої торгівлі плодами і ягодами досягло $75 млн.

Яблука українського виробництва експортуються в понад 50 країн, при цьому закуповуються переважно Білоруссю (43% грошової вартості поставок), Молдовою (20%) та Швецією (10%). В поточному році середня експортна ціна на наші яблука становить понад 340 $/тонну, однак помітно відрізняється при продажу до Білорусі (305 $/тонну) і в європейські країни (805 $/тонну). Стосовно інших ключових експортних позицій варто зазначити, що лущені волоські горіхи збуваються за кордон по 3670 $/тонну, а заморожені ягоди – приблизно по 1700 $/тонну.

Серед напрямків експорту з України, окремо можна виокремити початок поставок яблук нового урожаю у вересні поточного року на ринки Іспанії, Катару, Кувейту, Саудівської Аравії та ОАЕ. Середня ціна яблук нового урожаю, при експорті, склала 810 $/тонна.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар