Верховна Рада може закріпити статус фермерів у Конституції

 Верховна Рада може закріпити статус фермерів у Конституції

Радикальна партія України ініціюватиме внесення змін до Конституції України щодо визначення фермерства основою аграрної країни. Про це повідомив заступник лідера РПУ Віктор Галасюк, передає AgroPolit.com.

«Аналогічна норма діє в Конституції Польщі, наприклад, і вона дозволяє розбудувати дуже ефективну інклюзивну модель фермерства. Понад мільйон фермерських господарств, переважна більшість з яких володіє земельними ділянками до 15 га. Тобто це дуже соціально орієнтована інклюзивна модель і при цьому польські фермери виробляють товарної продукції більше, ніж на €25 млрд. Тобто це взагалі співставно із всім українським експортом», — говорить Віктор Галасюк.

За його словами, документ давно зареєстрований і погоджений профільним комітетом.

Депутат зазначає, що тепер потрібно зібрати більше 300 голосів у залі парламенту, щоб подати ці зміни у вигляді подання в Конституцію. У четвер таку спробу зроблять. Нардеп анонсував, що потрібна кількість голосів буде (попередньо зібрана).

«Аграрний сектор надзвичайно важливий. Ми не хочемо, щоб існувала загроза втрати української землі та перетворення України на аграрну колонію. Тому ми хочемо через Конституцію закрити це питання і записати, що господарем української землі є український фермер, який на ній живе, який її обробляє. І під це вже будувати законодавчу базу щодо розвитку кооперацій, здешевлення кредитів, підтримки тваринництва. На разі є ці законопроекти, які комплексно внесені в програми», — каже він.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар