В Україні значно зменшилися обсяги вирощування хмелю

 В Україні значно зменшилися обсяги вирощування хмелю

Обсяги вирощування хмелю в Україні стрімко впали. Із 1990 року площі хмелю зменшилися у 18,5 рази – із майже 7,5 тис. га до 400 га у 2022 році. Наявні площі забезпечують лише 20% потреб пивоварних компаній у хмелі. Решту хмелю імпортують. Про це говорили учасники круглого столу «Актуальні питання законодавчого забезпечення розвитку галузі хмелярства», що відбувся на Волині, пише пресслужба Верховної Ради України.

Великі пивоварні купують хміль за кордоном. Українська продукція цікавить лише крафтових виробників, повідомив голова комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду. 

– Імпортний хміль коштує дорожче, наші виробники хмелю пропонують дешевшу хмелесировину, яка за своїми критеріями відповідає українським і європейським стандартам. Наш хміль цінують на міжнародному ринку, а от українські пивзаводи оминають українських виробників. І ми маємо це змінити, – зауважив Олександр Гайду.

Під час заходу представники органів місцевої влади, пивоварних компаній та виробників хмелю поінформували, що раніше Волинь вирощувала найбільше хмелю. Нині ж у цьому регіоні хміль зовсім не висаджують. Загалом кількість вирощування хмелю в Україні впала майже у 20 разів.

– Ми пропонуємо врегулювати українське хмелярство. Зараз у комітеті розглядають два законопроєкти, які мають упровадити європейські норми в виробництві хмелю та пивних напоїв. Сподіваюся, що чітке регулювання цієї сфери має надати поштовх для розвитку вирощування хмелю, – зауважив Олександр Гайду.

Зокрема, у документі запропоновано посилити виробництво високоякісної продукції за стандартами ЄС та реалізацію її на внутрішньому ринку та експорт до інших країн, впровадити класифікацію поширених та перспективних сортів хмелю, сертифікувати садивний матеріал сортів хмелю, виробляти якісні шишки хмелю та створювати сприятливі умови їхньої реалізації. Також документом передбачена простежуваність «від стебла хмелю до готової реалізації продукції».

Під час «круглого столу» було обговорено зазначені законопроєкти із представниками пивних підприємств та виробників хмелю. Вони висловили свої пропозиції щодо законодавчих ініціатив.

Читайте також:
Броварня Remeslo Brewery відкрила філіал у Польщі
Відкрийте для себе новий вимір вашого новоанглійського IPA з дріжджами Fermentis® SafAle™ K-97!

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті