В Україні заклали фундуковий сад за новітньою ехнологією

 В Україні заклали фундуковий сад за новітньою ехнологією

Делегація Української горіхової асоціації відвідала хорватський розплідник Gospodarstvo Moulis для ознайомлення з 6-річним досвідом вирощування фундука на шпалері, який запатентований цим розплідником в декількох країнах. Про це зазначив віце-президент ВГО «Українська горіхова асоціація» Геннадій Юдін, передає AgroPortal.ua.

За його словами, традиційна технологія вирощування фундука має два типи формування — кущ або дерево, при якій на 1 гектар висаджується від 500 до 1000 саджанців фундука.

«Хорватський горіховод застосував іншу схему висаджування фундука 3мх0,7м і подальшого формування його на шпалері. При цьому висаджується до 5 тис. саджанців на 1 га, що при прогнозній врожайності Vlado Moulis 2 кг фундука з куща дає до 10 тонн з 1 гектара», — констатує Геннадій Юдін.

Варто відзначити, що в Україні в агропідприємстві «Філберт» вже закладено 7-ми гектарну дослідну ділянку фундука по шпалерній технології його вирощування.

«У нас вже використовується приблизно однакова схема посадки, — каже агроном найбільшого фундукового саду в нашій країні «Філберт» Наташа Власенко, — проте ми зробили крок ще далі, ніж хорватська методика, ми посадили весь цей обсяг саджанців на гарантоване споживання води — на крапельне зрошення, з яким можливо використовувати інтенсивну підгодівлю необхідними добривами».

Підсумком відвідування Хорватії стало підписання меморандуму про спільну співпрацю між Українською горіховою асоціацією і розплідником Gospodarstvo Moulis.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар