В Україні відроджується традиційне палинковаріння

 В Україні відроджується традиційне палинковаріння

ТОВ «Агрофруктсервіс» (ТМ «ПАЛИНОЧКА» та ТМ «Перша Закарпатська Палинчарня»), що входить до Асоціації «УКРСАДПРОМ», стало першим малим підприємством в Україні офіційним виробником палинки – міцного алкогольного напою з плодових спиртів.

Ідея створення такого підприємства належить голові «Асоціації виробників фруктових дистилятів Закарпаття» Віктору Феєру. Фактично поштовхом для розвитку цього напрямку переробки плодів і ягід стали прийняті у березні п.р. зміни до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», якими створюються конкурентні умови для діяльності дрібних і середніх виробників плодово-ягідних напоїв.

Як зауважив Василь Майороші, директор ТОВ «Агрофруктсервіс», наразі потужності підприємства дозволяють переробляти 5000-7000 кг. фруктів і ягід та виробляти 1000 пляшок палинки в день. Крім того, на підприємстві створені нові робочі місця: «Наш завод оснащений найсучаснішим технологічним обладнанням, виготовленим на замовлення в Європі, та відповідає найсуворішим критеріям і вимогам ЄС. Випробовування нашого обладнання, тестування повного процесу виробництва та навчання персоналу підприємства провели спеціалісти Асоціації палинкарів Угорщини – «Посольство Угорської Паленки» (м.Будапешт). Наразі на підприємстві працює 17 постійних робітників, а також залучається близько 12 сезонних», – зазначив В.Майороші

У свою чергу, голова Асоціації «УКРСАДПРОМ» Дмитро Крошка відзначає, що створення подібних підприємств є додатковим каналом збуту власної продукції для виробників фруктів і ягід. «Сьогодні в Україні склалася досить складна цінова ситуація при заготівлі фруктів для переробки – закупівельні ціни переробників, переважно виробників яблучного концентрату, не враховують зростання їх собівартості, особливо це стосується яблук. Створення подібних підприємств сприятиме збільшенню конкуренції на ринку переробки фруктів і ягід, що дозволить фермерам розраховувати на конкурентні ціни з боку переробників. Пишаємося, що першим дозвіл на виробництво алкогольної продукції з фруктів і ягід отримало підприємство, що входить до нашого галузевого об’єднання, – це значний крок на шляху відновлення традиційного палинковаріння та розвитку галузі плодово-ягідної переробки в Україні», – вважає Д.Крошка.

Довідка: Виробнича філософія ТОВ «Агрофруктсервіс» (Закарпатська обл.) – відтворення та збереження закарпатських традицій «палинковаріння», надання нової якості цьому славному древньому міцному напою, постійний пошук можливостей поліпшення його властивостей та максимальне збереження в палинці природного плодового аромату і смаку та, пов’язаним з цим, формуванням культури споживання справжніх фруктових дистилятів. Кваліфікований персонал, високотехнологічні способи переробки фруктів та проведення процесу багатоступеневої дистиляції, дозволяють виробляти фруктові алкогольні напої неповторного смаку преміум-якості. Потужні дистиляційні котли з міді та чотирьохрівнева ректифікаційна колона здійснюють основний процес перегонки. Саме завдяки специфічним фізико-хімічним властивостям міді (нейтралізація небажані хімічні сполуки) у процесі багатоступеневої дистиляції зброджена фруктова сировина максимально позбавляється від шкідливих сторонніх речовин і проходить виробництво «чистого» алкоголю, у якому максимально забезпечуються всі смакові та ароматичні властивості плодових спиртів, що є невід’ємною частиною справжніх міцних фруктових напоїв найвищого гатунку. Крім того, сучасне лабораторне обладнання допомагає дуже точно контролювати на кожному етапі всі основні величини процесів бродіння, дистиляції та купажування.

Для доведення до повної гармонії дистилят обов’язково проходить не менш важливий етап – «відпочинок» та витримку. Як правило, процес «відпочинку» палинки триває від 30 до 90 днів. Лише після цього напій одержує свій характерний тонкий букет та насичений аромат. Витримку підприємство планує проводити в дубових бочках від 6 місяців до 1, 3, 5, 7 років і більше. Вся продукція є натуральною і не містить жодних хімічних консервантів, ароматизаторів, підсилювачів смаку та інших промислових смакових добавок або барвників. На всі вироби ТОВ «Агрофруктсервіс» є відповідні сертифікати.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар