В Україні суттєво впали ціни на яблука

 В Україні суттєво впали ціни на яблука

Ціни на десертне яблуко в Україні протягом перших днів вересня постійно знижуються. Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

«В господарствах зараз триває збір врожаю осіннього яблука, яке потрібно одразу продавати, на зберігання фермери залишають більш пізні сорти. Тому, яблука на торгових майданчиках країни стає щодня більше і загальна пропозиція помітно більша, ніж рік тому. Крім того, зберігається конкуренція з боку інших фруктів, які теж дешевші, ніж рік тому. Все це тисне на ціни, сьогодні більшість сортів яблук продається в 2 рази дешевше, ніж рік тому», — розповідає Тетяна Гетьман, керівник аналітичного департаменту ОРСП «Шувар».

Відзначається, що просідання ціни на яблуко за перший тиждень серпня склало 20-30%. Сорт «Гала» – лідер за темпами зниження ціни, від кінця серпня цей сорт подешевшав на 40%, сьогодні на гуртових ринках яблуко «Гала» можна купити по 3,0-5,5 грн/кг (0,09-0,17 EUR/кг).

Так, найдорожчим лишається сорт «Голден», але і він за останні кілька дні втратив в ціні мініму 35%, сьогодні його можна купити по 6-8 грн/кг (0,18-0,24 EUR/кг). Більшість літніх та осінніх сортів яблук сьогодні на гуртових ринках пропонується по 4,5-5,5 грн/кг (0,14-0,17 EUR/кг).

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар