В Україні очікується щедрий врожай горіхів

 В Україні очікується щедрий врожай горіхів

В Україні очікуються високі показники по валовому збору волоського горіха. Таким прогнозом поділився президент асоціації горіховодів України Володимир Пахно.“Я прогнозую 110 тис. тонн, але цілком можливо, що показники в результаті будуть більше. Цей рік дуже сприятливий для волоського горіха. Зими були без морозів, весняних заморозків також не було, дощова погода по регіонах, і тепле літо. По регіонах відзначають, що врожай буде хороший, дерева заповнені горіхами. Тому урожай в межах 110-120 тис. тонн повинен бути”, — запевняє Володимир Пахно.

Також спостерігається збільшення площ під горіховими посадками. Президент асоціації відзначає, що в цьому році вже засаджено близько 1,6 тис. га.

“Ми плануємо більше 2-2,4 тис. га. Це не тільки волоський горіх: з цієї кількості приблизно 1,4 тис. га волоський горіх і близько 600-800 га фундука. Зараз з’являються нові сади, і трохи більше 100 га буде мигдалю. Його висадили восени минулого року в Одеській області і в Закарпатті. Перший урожай варто очікувати на 3-4 рік”, — ділиться Володимир Пахно.

Разом з тим, він зазначає, що минулого року держава виділила 280 млн грн на компенсацію за нові сади. В цьому ж році сума збільшилася до 400 млн грн. Пахно каже, що за станом на закінчення першого півріччя люди отримали перші суми компенсацій. Таким чином, приблизно 80% витрат можуть компенсуватися.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар