В Одесі визначать вино «Кращий Одеський Чорний 2023» під час спеціального дегустаційного конкурсу

 В Одесі визначать вино «Кращий Одеський Чорний 2023» під час спеціального дегустаційного конкурсу

Сьогодні, 12 травня, в Одесі відбувається другий спеціальний дегустаційний конкурс «Кращий Одеський Чорний 2023» у межах програми VINNYTSIA WINE DAYS, присвячений популяризації локального сорту винограду Одеський Чорний.

В Україні вино із сорту винограду «Одеський чорний» виробляє понад 40 виробників. За словами куратора конкурсу Наталії Каменевої, для участі в конкурсі подано 33 зразки вина 2017- 2022 рр. зі всієї країни. Це такі виробники: ПРаТ «Одесавинпром», АТ «Коблево», ТОВ «Сіріус.», Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова, Leleka wines, Vinoman Winery, ТОВ «Винхол Оксамитне», Кирнички, ПП «Винний Дім Гігінеішвілі» тощо.

Конкурс 2023 є продовженням проєкту Best Riedel glass for Odesa Black variety, який допоміг визначити за методологією сенсорного аналізу та авторською методикою RIEDEL оптимальний келих для локального вина Одеський чорний/Odesa Black. Саме цей келих використовуватимуть на конкурсі у 2023 році, пише «Інтерфакс».

Дегустаційний конкурс Best Odesa Black спрямований на просування бренду «українське вино», формування іміджу вина Одеський чорний/Odesa Black як візитки українського виноробства у світі – за аналогією з Сапераві (Грузія), Фетяска (Молдова), Мальбек (Аргентина), Карменер (Чилі), Шираз (Австралія) та ін.

Експертна комісія конкурсу складається з виноробів, сомельє, представників HoReCa, ритейлу та інших фахівців. Конкурс проходить відповідно до Правил міжнародних конкурсів, розроблених OIV в умовах навчально-наукової лабораторії сенсорного аналізу ОНТУ .

Урочиста церемонія нагородження переможця та учасників проєкту The Best Odesa Black 2023 (із запрошенням преси та громадськості) пройде 27 травня у рамках Vinnytsia Wine Days .

Одеський Чорний –  найвідоміший сорт українського винограду. Одеський Чорний створив колектив авторів-селекціонерів 1948 року в ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» шляхом схрещування французьких сортів Алікант Буше та Каберне Совіньйон. З декількох сотень сіянців виділився один, який після довготривалого вивчення був внесений до Реєстру сортів рослин України і з 1972 року почав завойовувати простір та серця українських виноробів, пише Винний Гід України.

Одеський чорний разом із Сухолиманським білим є унікальними автохтонними сортами винограду, тому вина з них є справжньою знахідкою у поціновувачів локальних вин і не тільки. Саме унікальне сполучення бессарабського степу, яскравого південного сонця та близького розташування озера Ялпуг, що суттєво впливає на мікроклімат місцевості, в якій достигає виноград, дозволили отримати ексклюзивні локальні українські вина.

Щоб віддати цьому унікальному сорту шану, придумали конкурс на найкраще Одеське Чорне в рамках Odessa Wine Week у 2021 році. Його організатори прагнули показати, що цей сорт дуже по-різному поводиться. З нього можна зробити рожеве вино, Одеський Чорний по-білому, десертне вино або ж червоні вина, молоді та витримані.

Які вина з цього сорту винограду визнають найкращими цьогоріч – читайте в наступних новинах.

Читайте також:
Нове число журналу «Напої & Пиво. Технології та Інновації» вже можна завантажити безкоштовно!

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті