«ВІН’С»: робота в умовах війни та курс на розширення насаджень

 «ВІН’С»: робота в умовах війни та курс на розширення насаджень

На сторінках наших видань ви не раз читали про ПВКП «ВІН’С», засновниця якого Тетяна ШМАГЛЮЧЕНКО не зупиняється в своїх експериментах: успішно вирощує столовий виноград різних сортів на свіжий ринок, а також виготовляє родзинки та виноградну пастилу. Про те, як функціонує компанія в умовах війни, нам розповіла її натхненниця Тетяна Шмаглюченко.

– Цього року ми намагаємося працювати як зазвичай. Так, на початку весни не могли вчасно провести обрізування винограду. Ми запланували цього року розширити насадження. Очікуємо саджанці від ННЦ «Інститут виноградарства і виноробства ім. В. Є. Таїрова» НААН України. Посадимо нові столові, а також технічні сорти для подальшого виробництва вина, – ділиться пані Тетяна.

Асортимент продукції цьогоріч практично не змінився: всі охочі зможуть поласувати виноградом, пастилою та родзинками. Але, щоб допомогти місцевим фермерам із реалізацією фруктів, господарство закуповуватиме яблука і персики, і виготовлятиме ще й  виноградно-яблучну пастилу й персикову. Замовити продукцію можна буде з доставкою Новою поштою. Зокрема, виноград можна замовити в ящиках масою 4,5 кг.  

– Цього року в нашому причорноморському регіоні знову посуха. З початку року випало близько 80 мм опадів. Це дуже мало. Тому в початок сезону ми ввійшли із дефіцитом вологи, а на певних сортах спостерігаємо ознаки гідростресу. Ми проводимо багато зелених операцій, щоб не перевантажувати кущі ні пагонами, ні гронами та допомогти їм витримати цей сезон, – розповідає Тетяна Шмаглюченко.

Ціни ж на продукцію важко спрогнозувати. За словами фермерки, собівартість продукції зросла. Проте реалії ринку диктують інші умови, адже частина людей виїхала, частина втратила стабільний дохід. Дасться взнаки й відсутність курортного сезону, адже раніше частину врожаю реалізовували саме в курортній зоні. Тому, говорить пані Тетяна, доведеться підлаштовуватися до тенденцій ринку.

Читайте також:
Які трактори використовують у виноградарстві?
Виноград: напрямки переробки вторинних продуктів

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті