Програму Vinnytsia Wine Days 2023 оголосили 4 травня під час пресконференції

 Програму Vinnytsia Wine Days 2023 оголосили 4 травня під час пресконференції

Дні винної культури Vinnytsia Wine Days оголосили програму заходів. На пресконференції, яка відбулася 4 травня у Вінниці, організатори розповіли деталі про проведення нової події у винному календарі України.

Дні винної культури Vinnytsia Wine Days об’єднають професіоналів галузі та поціновувачів вина у подорожі світом виноробства впродовж 25-28 травня. Подія стане майданчиком для обміну досвідом між представниками галузі виноробства, гостинності й туризму. Також цікаві активності знайдуть для себе вінниччани і туристи, які прагнуть пізнати українські винні регіони та принади Поділля.

Під час пресконференції заступник вінницького міського голови Андрій Очеретний зазначив:

На тлі тих подій, які сьогодні відбуваються у Вінниці та всій Україні, кожен українець має ще якісніше робити свою роботу на тій ділянці, за яку відповідає. Автентичність України, її культуру можна показувати також і через гастрономію. Ми всі добре знаємо цей напрям впізнаваності України та Вінниці щодо виноробства, щодо виробництва та споживання якісного вина. У нас є ця база, тож Вінниця має потенціал проводити такі винні дні не разово, а на постійній основі. Окрім того, розвивати туризм – означає показувати регіон із різних ракурсів. І внутрішньо переміщені особи, які переїхали до Вінниці, мають пізнавати наш регіон не лише з погляду допомоги, а й із точки погляду, мистецтва, гастрономії. Переконаний, що спільними зусиллями ми зробимо багато

Володимир Гігінеішвілі, почесний президент Vinnytsia Wine Days, розповів про те, що колись у Вінниці вже проводили локальні винні фестивалі, але на любительському рівні, що ніяк не порівняти з нинішніми днями вина Vinnytsia Wine Days, до яких залучена така неймовірна кількість організаторів, установ та партнерів.

Ми сподіваємось і віримо, що цей перший рік проведення Vinnytsia Wine Days стане поштовхом до постійного проведення винних днів у Вінниці. Не дарма Вінниця співзвучна зі словом “вино”, — наголосив Володимир Карлович. 

Кількість українських виноробів на мапі України збільшується щодня і щороку. Наша подія на цій мапі відіграє дуже велику роль, є її важливою частиною. На Vinnytsia Wine Days подільські винороби покажуть свої здібності, доведуть те, що виноробний регіон Поділля — це взагалі майбутнє українського виноробства, — зазначив голова ГС “УКРСАДВИНПРОМ” Володимир Печко

Вино — це не просто напій. Це живий організм, який передає все те, що відбувається в тому місці, де він живе. Саме цим ми керуємося, коли проводимо дегустаційний конкурс Odesa Wine&Spirit Awards. Ми також започаткували у 2021 році конкурс “КРАЩИЙ ОДЕСЬКИЙ ЧОРНИЙ”, який присвячений однойменному сорту винограду, що має стати візитівкою України, — розповіла Оксана Ткаченко, доктор технічних наук, завідувач національного технологічного університету.

Особливостями цього конкурсу є наукове підґрунтя та використання технології блокчейну, що унеможливлює підробку і помилку результатів дегустації. Потрапити на церемонію нагородження конкурсу 26 травня можна за попередньою реєстрацією, так само, як і на дві професійні події – конференцію про еногастрономічний туризм та міжнародний симпозіум виноробів. 

Продюсер проєкту Ярослав Юшков запевнив, що Vinnytsia Wine Days має змінити перспективи і важливість винної культури для міста. Також він звернув увагу на виставку “Виноробство нескорених”, яка об’єднає велику кількість українських виноробів, які продовжують працювати заради розвитку галузі і економіки країни. Виставка відбудеться в одному з найстаріших діючих ресторанів Вінниці “Тифліс”, який працює вже  майже 30 років. 

Vinnytsia Wine Days – подія не тільки для професійних виноробів. Зі слів директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради Олександра Вешелені, в останній травневий вікенд зможе обрати щось цікаве для себе, ширше коло поціновувачів вина. Для вінниччан і туристів пропонують цікаві активності: це лекція сомельє та авторки книжок Анни-Євгенії Янченко «Подорож світом українських вин», а також презентація настільної гри Сергія Клімова «UWINES Амбасадори», яка дозволяє зрозуміти, що вино – це безліч цікавих історій та фактів. Вишенькою на торті будуть активності від Офісу туризму Вінниці – прем’єри нових екскурсій і турів, на які вже відкрита реєстрація.

Програма Vinnytsia Wine Days складається з понад десятка різних подій. Усю детальну інформацію можна буде знайти на сайті www.vwd.com.ua вже найближчими днями. Вхід на заходи передбачений тільки для повнолітніх.

Частина вартості вхідних квитків будуть направлені на підтримку одного з місцевих шпиталів, де перебувають бійці ЗСУ.

Програму Vinnytsia Wine Days читайте тут.

Організатори: ТОВ «Експедіа», ГС «УКРСАДВИНПРОМ», ГО «Союз виноградарів та виноробів Вінниччини», Одеський національний технологічний університет, Департамент маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради.
Vinnytsia Wine Days пройдуть за підтримки Вінницької міської ради.
Генеральний спонсор: «Вінницябуд»
Партнери проєкту: ТМ Коблево, Gustos Life, Drinks+, Напої. Технології та Інновації, Серцевина, ТМ Diadema, готель Fenix. 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті