В Україні створюватимуть вина із унікальних автохтонних сортів винограду

 В Україні створюватимуть вина із унікальних автохтонних сортів винограду

Червоне вино з сорту Одеський чорний та біле вино з сорту Сухолиманський білий селекції інституту Таїрова з урожаю, вирощеного у Болградському районі Одеської області, отримали захищене зазначення походження «Ялпуг». Про це ННЦ “ІВіВ ім. В.Є. Таїрова” повідомив на своїй сторінці у Facebook.

У липні минулого року Міністерство економіки України погодило специфікації для восьми товарів, для яких будуть зареєстровані географічні зазначення, у тому числі вина з назвою місця походження «Ялпуг».

Сухолиманський білий та Одеський чорний є унікальними автохтонними сортами винограду, тому вина з них є справжньою знахідкою у поціновувачів локальних вин і не тільки. Саме унікальне сполучення бесарабського степу, яскравого південного сонця та близького розташування озера Ялпуг, що суттєво впливає на мікроклімат місцевості, в якій достигає виноград, дозволили отримати ексклюзивні локальні українські вина.

Як наголосили в інституті Таїрова, із сортів Одеський чорний та Сухолиманський білий селекціонерами інституту Таїрова уже виділено кращі клони, рівень урожайності та якості продукції яких переважає дані продуктивності рядових насаджень.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті