Vinnytsia Wine Days: програма нової події у винному календарі України

 Vinnytsia Wine Days: програма нової події у винному календарі України

У Вінниці вперше відбудуться дні винної культури Vinnytsia Wine Days. Захід, який  пройде 25-28 травня, об’єднає професіоналів галузі та поціновувачів вина в подорожі світом виноробства. Проєкт покликаний стати новою туристичною подією в календарі подій Вінниці та увійти у винний календар України. Журнал «Напої. Технології та Інновації» – інформаційний партнер події.

Vinnytsia Wine Days – проєкт, орієнтований на професіоналів – виноградарів, виноробів України, представників готельно-ресторанного бізнесу і туристичної сфери. Захід зацікавить сомельє та медіа, здобувачів ЗВО  і викладачів профільних спеціальностей, вінниччан та гостей міста, які цікавляться винною культурою. Організатори прагнуть популяризувати бренд «українське вино» та розвивати культуру споживання напоїв у країні. Головна мета полягає в просуванні Поділля як перспективного регіону для виноробства та еногастрономічного туризму.

Ініціатори події, яка стане щорічною, – ТОВ «Експедіа», ГС «УКРСАДВИНПРОМ», ГО «Союз виноградарів та виноробів Вінниччини», Одеський національний технологічний університет. 

Спеціальний гість проєкту Vinnytsia Wine Days – Всеукраїнський дегустаційний конкурс вина та спиртних напоїв ODESA WINE&SPIRIT AWARDS. Конкурс формує компетентну експертну думку в країні та підвищує довіру до українського вина. Для оцінювання зразків буде використано програму партнера проєкту Gustos Life з технологією блокчейн, що виключає можливість зміни оцінок експертів під час проведення конкурсу. Експерти, що входять до складу журі, мають диплом державного зразка СВО «Магістр» зі ОНП «Сенсорний аналіз в харчових технологіях» або 2-4 рівень WSET (Wine&SpiritEducationTrust). Зразки оцінюватимуть за 100-бальною шкалою за регламентом OIV (International Organisation of Vine and Wine).

Вина, які здобудуть золоті медалі та Гран-Прі, ввійдуть до спеціальної колекції “Вина Перемоги” і будуть зберігатися в енотеці Винного дому Гігінеішвілі  до Дня Перемоги України у війні проти Росії. Після Перемоги буде організована дегустація цих вин.

ПРОГРАМА

24-25 травня:

Всеукраїнський дегустаційний конкурс вина та спиртних напоїв ODESA WINE&SPIRIT AWARDS (ресторан «Тифліс», вул. Театральна 20).
Умови участі: за попередньою реєстрацією і надсилання зразків, заявку можливо оформити онлайн за посиланням http://surl.li/gmpxd.

25 травня

10:00 – 17:00
Міжнародна конференція «Еногастрономічний туризм – драйвер розвитку туристичних дестинацій» (Вінницький торговельно-економічний інститут ДТЕУ, вул. Соборна, 87).
Умови участі: безкоштовна подія за попередньою реєстрацією на сайті www.vwd.com.ua (після 25 квітня).

18:30
Благодійний кінопоказ документального фільму «Поранена земля» (кінотеатр «Родина», вул. Миколи Оводова, 47).
Умови участі: 200 грн/квиток.

26 травня

10:00 – 16:00
VINNYTSIA INTERNATIONAL WINE SYMPOSIUM (Вінницький торговельно-економічний інститут ДТЕУ, вул. Соборна, 87) за участі представників ОІV, Міністерства АПК України, галузевих Асоціацій, міжнародних експертів та українських виноробів.
Умови участі: безкоштовна подія за попередньою реєстрацією на сайті www.vwd.com.ua (після 25 квітня).

17:00 – 19:00
Урочисте нагородження переможців конкурсів ODESA WINE&SPIRIT AWARDS і «КРАЩИЙ ОДЕСЬКИЙ ЧОРНИЙ» (Вінницький торговельно-економічний інститут ДТЕУ, вул. Соборна, 87).
Умови участі: за запрошеннями.

19:00 Урочистий прийом (ресторан «Тифліс», вул. Театральна 20).
Умови участі: 1000 грн./1 персона.

27-28 травня

12:00 – 20:00
Виставка «Героїчне (незламне) Виноробство України». Презентації кращих виноробень країни та переможців Всеукраїнських конкурсів 2023 року, кругова дегустація для представників HoReCa (ресторан «Тифліс», вул. Театральна 20).
Умови відвідування : 200 грн./денний квиток; 300 грн./денний квиток з бокалом; безкоштовно представникам HoReCa та учасникам виставки за попередньою реєстрацією.

27 травня

15:00 – 17:00
Презентації книг і настільної гри на тему українського виноробства (Туристичний хаб Visit Vinnytsia, вул. Соборна, 59).
Умови участі: безкоштовна подія, без попередньої реєстрації.

26-28 травня

Екскурсії та тури по Вінниці і області:
26 травня – пішохідна екскурсія «Драми і кохання, пристрасті й вино» (квартал довкола реального училища і театру).
27 травня – пішохідна екскурсія «Вінницькі Садки» (район міських садиб).
27 травня – автобусний тур «Голубі озера Вінниччини» (з відвідуванням Винного дому Гігінеішвілі).
28 травня – автобусний тур «Шляхетна Вінниччина» (палаци Вороновиці, Немирова, Тульчина і Печери; з дегустацією).
Умови участі: платна за попередньою реєстрацією через Офіс туризму Вінниці або на сайті (після 25 квітня).

WeshallVIN!
Vinnytsia Wine Days пройде за підтримки Вінницької міської ради.
Генеральний спонсор: «Вінницябуд»
Партнери проекту: ТМ Коблево, Gustos Life
Генеральний галузевий медіапартнер: Комунікативна медіа-група Drinks+

Контакти:
Оксана Ткаченко / науковий патронат , +38 050 390 53 65 / obtkachenko@gmail.com
Наталя Каменева / куратор конкурсу ODESA WINE&SPIRIT AWARDS і «КРАЩИЙ ОДЕСЬКИЙ ЧОРНИЙ», +38 067 922 11 71 / kamenevavin@gmail.com
Белла Ханамерян / куратор проєкту , +38 050 49097 92
Ярослав Юшков / продюсер проекту Vinnytsia Wine Days+38 067 430 65 15 / yaroslav.yushkov@gmail.com

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті