В нинішньому сезоні ягоди суттєво дешевше минулорічних

 В нинішньому сезоні ягоди суттєво дешевше минулорічних

Цьогорічні погодні умови посприяли тому, що деякі ягоди з’явилися на ринку мінімум на 2 тижні раніше, ніж рік тому. Також, сьогодні вже можемо говорити про суттєве зростання цьогорічного врожаю українських ягід, в порівнянні із показниками 2017 року. Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

Збільшення пропозиції не змогло не позначитися на цінах на вітчизняні ягоди. Так, згідно даних аналітиків проекту, найбільш суттєво, в порівнянні з минулим роком, в Україні подешевшала черешня.

«Станом на 12 червня 2018 року, на майданчику ОРСП “Шувар” черешня вже пропонується більш, ніж на третину дешевше, у порівнянні з минулим роком, за ціною 15-28 грн/кг (0,49-0,91 €/кг)», — повідомляють аналітики.

Аналогічна тенденція спостерігається і по вишні, яка за останній рік подешевшала майже на 23% і зараз на майданчику ринку пропонується в межах 18-28 грн/кг (0,59-0,91 €/кг).

Стартові ціни на чорницю в цьому сезоні, поки що вищі, ніж рік тому, але минулий сезон для цієї ягоди розпочався аж в кінці червня і тоді чорниця коштувала майже на 40% дешевше . Сьогодні на майданчиках гуртових ринків чорниця є однією з найдорожчих ягід, її ціна формується в досить широкому діапазоні 65-100 грн/кг (2,11-3,25 €/кг).

Сезон по смородині стартував майже на три тижні раніше, але ціни на цю ягоду в порівнянні початком сезону 2017 року майже не змінились, ця ягода сьогодні коштує 28-33 грн/кг (0,93-1,1 €/кг)

Справжнім сюрпризом стали ціни на суницю садову, в самому розпалі сезону вони навіть трохи підросли. На гуртових ринках України сьогодні суниця пропонується по 24-40 грн/кг (0,78-1,3 €/кг), тобто майже на 7% дорожче, ніж в аналогічний період 2017 року.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар