Урожай яблук у поточному сезоні очікується на рівні 1-1,1 млн тонн

 Урожай яблук у поточному сезоні очікується на рівні 1-1,1 млн тонн

Урожай яблук в Україні в 2018 році, за попередніми оцінками асоціації «Укрсадпром», очікується на рівні 1-1,1 млн тонн. Про це повідомляє Аgrotimes.

З них промислові підприємства вироблять десертної яблучної продукції у межах 400 тис. тонн, решту виростить населення, пише Однак для формування точного прогнозу виробництва слід брати до уваги й можливий вплив природно-кліматичних умов наприкінці літа та на початку осені 2018 року, коли яблука завершуватимуть дозрівання.

Якщо прогнози справдяться повною мірою, на внутрішньому ринку відбудеться збільшення пропозиції яблук, що, найімовірніше, призведе до зниження цін реалізації у виробників.

«У цій ситуації дуже важливо не допустити значного падіння ціни на десертне яблуко, як у 2016 році, коли садівничі підприємства працювали на межі рентабельності», — йдеться в повідомленні.

Також слід врахувати, що ціна може варіювати залежно від періоду реалізації (початок чи пік сезону), напрямку продажу врожаю (у якості десертних плодів чи для переробки), застосування специфічних технологій вирощування тощо.

Існує доволі серйозна різниця між ціною реалізації від виробників, яка зазвичай є оптовою, і кінцевою ціною в роздрібних мережах та на ринках, у яку буде закладений додатковий прибуток посередників або супермаркетів.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар