Українським фермерам порадили вирощувати журавлину

 Українським фермерам порадили вирощувати журавлину

Прибуткове агровиробництво на кислих ґрунтах та торфовищах можна налагодити шляхом вирощування спеціалізованих культур, однією з яких є журавлина. Повідомляє pro-consulting.ua.

Наразі журавлина користується постійним і все зростаючим попитом як на внутрішньому, так і не міжнародному ринках.

«Україна завжди славилася своєю журавлиною і входила в десятку її світових виробників. Правда, ми в цій сфері залишалися позаду своїх набагато менших сусідів — Білорусі та Латвії. Справа в тому, що українська журавлина збиралася в основному в природних умовах, тоді як білоруські та латвійські аграрії успішно освоїли її промислове вирощування. Подібний досвід є і в нашій країні, але його розвиток було перервано економічною кризою», — повідомляють аналітики.

Журавлинна плантація зможе давати врожай протягом 60 і більше років. Основні інвестиції у проект з вирощування журавлини передбачають витрати на:

  1. купівлю земельної ділянки;
  2. роботи по формуванню журавлинних чеків;
  3. придбання сільськогосподарської техніки необхідної для догляду за врожаєм і його прибирання;
  4. будівництво приміщень для сільськогосподарської техніки та складу для зберігання врожаю;
  5. забезпечення посадкової кампанії;
  6. поповнення оборотних коштів необхідних для виплати заробітної плати персоналу, фінансування адміністративних та інших витрат.

За розрахунками аналітиків, інвестор, який зважиться на всі ці витрати, очікує результат у вигляді підприємства з рентабельністю продажів 36,9%, що означає отримання майже 37 центів з кожного долара прибутку.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар