Українські яблука витісняють польські з ринків Європи

 Українські яблука витісняють польські з ринків Європи

Українські постачальники фруктів, зокрема яблук, потроху витісняють польських виробників з Європи. Зокрема, у польських ЗМІ все частіше згадують компанію Vinaigrette LLC з України, яка активно постачає яблука до країн Скандинавії й Великобританії.

«Україна – це не дух конкуренції в спину, це подих дракона, – каже Міхал Лачович, президент польської групи виробників La Sad. – Цього року польські фруктові фермери пропонують на 40% менше яблук, бо врожай загинув через заморозки. Ми очікували, що попит на польські яблука повинен бути величезним, але ж ні – й усе через українських виробників».
Україна збільшує виробництво високоякісних фруктів, і багато польських компаній стикнулися з тим, що їм важко просувати свою продукцію, пише портал Puls Biznesu.

«Те, що ми забираємо їхні ринки – це природно, бо нам діватися нікуди, – каже власник й консультант з експорту Vinaigrette LLC Максим Кулик. – Останні п’ять років Польща не приділяла уваги не маркетингу, ні просуванню. Тож нехай бояться, правильно роблять. Через кілька років ми виштовхаємо їх щонайменше з Великобританії, Скандинавії. А в найближчим часом – і з Німеччини».

На думку Мирослава Малишевського, президента Асоціації польських садівників, Україна однак є переважно постачальником східних (пострадянських) ринків і зокрема, російського. Він каже, що Україні не вдасться потіснити польських виробників плодів у Західній Європі.

«На Росію ми вже не орієнтовані, – не погоджується Максим Кулик. – Наша експортна українська тенденція, окрім Азії – Європа, один із пріоритетних ринків. Вона нам зрозуміла й близька. Наші яблука кращі за якістю – після того, як ми зробимо тест на нітрати, пестициди, то до нас повертаються навіть за умови вищої ціни».

За матеріалами: agroday.com.ua

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар