Українські виноробні компанії нарощують експорт продукції

 Українські виноробні компанії нарощують експорт продукції

У 2017 році структура споживання виноградного вина в Україні була наступною: 37,2% вітчизняного вина та 62,8% – імпортного. У 2018 році частка вітчизняного вина зросла до 40,5%, імпортного – скоротилась до 59,5%. Отже, попри те, що іноземні вина поки що переважають, споживання зміщується на користь вітчизняних виробників.

Таку статистику навів начальник відділу розвитку садівництва та виноградарства Управління рослинництва, садівництва та виноградарства Департаменту аграрної політики та сільського господарства МінАПК України Віктор Костенко.

“Станом на сьогодні якісні показники української винопродукції відповідають всім вимогам світових стандартів і тому підтвердженням є те, що вона знаходять своїх цінителів не лише в Україні, а і багатьох країнах світу. Так, наприклад, підприємства: ТОВ ПТК«Шабо» реалізують свою продукцію у Японії, Китаї, Ізраїлі, США, Швейцарії; ПАТ «Коблево» експортує продукцію до Ізраїлю, Казахстану, США, Білорусії, Об’єднаних Арабських Еміратів, Грузії, Вірменії, Азербайджану, В’єтнаму та Китаю;  ВАТ Князя Трубецького до Китаю; ТОВ «Велес» ТМ «Колоніст» вина смакують у Польщі та Канаді;  ПРАТ ДМК «Таврія» – вино продукція експортується до Естонії, Литви, Словаччини, Білорусії, Ізраїлі, Китаї, Польщі, Німеччині, Нігерії, Тайвані, Київське шампанське смакують у Нігерії, Естонії, Німеччині.  Шампанське з Бахмуту підприємство ПРаТ «Артвайнері» експортує до Німеччини, Ізраілю, Канади, США, Камеруну, Литви,  Коньяки та бренді ПрАТ «Одеський коньячний завод» ТМ «Шустов» знайшли споживача у США, Ізраілі, Польщі, Казахстані, Вірменії, Грузії, Азербайджані Латвії, Китаї, Беніні, Того, Нігерії, Австралії, Білорусії. І таких прикладів можна ще наводити безліч”, – резюмував експерт.

На сьогоднішній день рівень споживання вина в Україні становить близько 3,5-5 л сухого вина замість потрібних щонайменше 15-20 л на рік.
 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар