Україна встановила новий рекорд з експорту замороженої малини

 Україна встановила новий рекорд з експорту замороженої малини

Україна в серпні 2018 року українські компанії відвантажили на експорт замороженої малини у 1,6 рази більше, ніж за аналогічний місяць 2017 року, встановивши черговий рекорд. Про це повідомляють аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

Так, за останній місяць літа 2018 року Україна експортувала трохи менше 2 тис. тонн замороженої малини, причому, весь цей обсяг було відправлено до ринку ЄС.

Головним покупцем української замороженої малині залишається Польща: на долю цієї країни в серпні прийшлося більше 80% усього експорту.

«За липень-серпень експорт замороженої малини з України сягнув 2,6 тис. тонн, а це майже на чверть більше, ніж у такий же період роком раніше. Досягнути цього українським компаніям вдалося як за рахунок збільшення врожаю цієї ягоди в країні, так і завдяки нарощуванню потужностей шокової заморозки», — повідомили в УПОА.

В той же час експерти підкреслюють, що у грошовому еквіваленті експорт замороженої ягоді в Україні скоротився на 5%. Таку ситуацію вони пов’язують в тому числі і зі значно нижчими закупівельними цінами.

«Влітку переробні підприємства мали змогу купувати малину для заморозки по 7-10 грн/кг ($0,25-0,35 за кг). Більш того, ціни на малину ремонтантних сортів також були значно нижчими, ніж минулого року. Це дає переробникам можливість сформувати сировинну базу для успішного експорту протягом сезону, а також вдало конкурувати на світовому ринку в ціновому плані», — зауважили експерти.

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар