Україна стала регіональним лідером за темпами подорожчання яблук

 Україна стала регіональним лідером за темпами подорожчання яблук

На попередньому тижні Україна стала лідером темпів зростання цін на яблуко, що виявилося великою несподіванкою для учасників ринку. Про це повідомляє east-fruit.com.

До цього яблуко в Україні майже не дорожчало, а тут, за тиждень, оптова ціна виросла відразу на 9%. Тобто, фактично, це було перше, дійсно відчутне подорожчання десертного яблука в Україні в новому сезоні. В інших країнах моніторингу EastFruit ціни на яблуко не виросли більш ніж на 2-6% за тиждень.

Причини зростання цін на яблуко на ринку України дуже тривіальні — поки що яблуко продається переважно з пристосованих складів, в той час як вся якісна продукція закладена в холодильники, а виробники очікують стабілізації та зростання цін, щоб почати продажі. Крім того, слід враховувати і низьку базу для порівняння — адже ціни на яблуко і раніше знаходяться на рекордно низькому рівні.

Відповідно, ціну на яблуко зараз формує та продукція, яка не підлягає тривалому зберіганню, а значить ціни на неї також встановлюються з розумінням того, що яблуко це в будь-якому випадку потрібно продавати і за будь-якою ціною. Те, що не вдається продати, як правило, продається на переробку в концентрат, а там ціни в 4-5 разів нижче. Та й щоб здати її на переробку, необхідно стояти в черзі на завод.

Якість цього яблука, пропонованого зараз на свіжий ринок, з огляду на недавні строки збирання, є порівняно непоганим. Проте, продукцію преміальної якості знайти на ринку вкрай складно. З погіршенням погодних умов і посиленням морозів, додатковим фактором підтримки цін стало ускладнення логістики. Тому, у міру поліпшення погодних умов, ціни можуть повернутися ще відкотитися назад.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар