У Рівному вже 10 років виготовляють якісне крафтове пиво, сидри та інші напої від компанії ELIT
У грудні цього року рівненська компанія ELIT святкувала своє 10-річчя. Як народився ELIT? Про це розповідає власник компанії Павло Мокренський.
Компанія почала працювати 2012 року під назвою ТОВ «Елітеко».
– Завдяки нашому ідейному натхненнику, батьку Петру Дмитровичу, ми вирішили створити пивоварню. Без нього і без його авторитету це все зробити було б нереально. Першочергово запустили виробництво квасу. Це був сезонний підробіток, де ми самі були в ролі технологів, бухгалтерів, техніків. Поступово збільшувався попит на пиво. Купили старенький Венгерський завод Jager. Першим нашим сортом був PALE LAGER Еліт світле — тепер всім відомий світлий лагер низового бродіння! Для виробництва використовуємо український солод, український хміль, справжній український ремісничий лагер, яким ми його варимо до цього часу. Перші етикетки зробили власноруч, – розповідає Павло Мокренський.
Важко було впевнити когось, що справжнє пиво — це саме лагер, і за ним майбутнє, стверджує власник компанії. Нефільтрований і непастеризований, з коротким терміном придатності, але з усіма смаковими характеристиками, які набагато кращі, ніж масмаркет. Свіжозварене пиво власники давали куштувати всім – родичам, друзям та іншим споживачам, які потім поверталися по це пиво.
Потім створили безалкогольну версію мохіто, у складі якого був не ром, а лимон і м’ята з додаванням цукру та без консервантів. Після цього виробники презентували SEMI DARK LAGER Еліт Бурштинове – добре виброджений солодовий лагер бурштинового забарвлення з карамельними нотами та відтінками підсмаженого хліба, а також стриманою гіркотою. Пізніше компанія запустила виробництво першого сорту сидру – Sweet Fresh Cider Вишня.
– Факапів за цей час було більше, ніж перемог. Проте головне в бізнесі – робити висновки та ставати кращим для свого споживача, – підсумовує Павло Мокренський.
Фото: brewery_elit
Читайте також:
На Одещині відкрився перший фірмовий магазин Таїровських вин
AltBier: новинки та робота під час війни