У Києві відбулася заключна міжнародна конференція «Найсучасніші новації в створенні рентабельних горіхових садів. Новітні агротехнології, сорти, економіка»

 У Києві відбулася заключна міжнародна конференція «Найсучасніші новації в створенні рентабельних горіхових садів. Новітні агротехнології, сорти, економіка»

7 грудня 2017 року в конференц-залі готелю «Турист» проведена заключна в 2017 році міжнародна конференція «Найсучасніші новації в створенні рентабельних горіхових садів. Новітні агротехнології, сорти, економіка».

ФОТОЗВІТ

Прийняли участь фахівці, спеціалісти в галузі горіхівництва, фермері-практики, досвідчені селекціонери та садоводи, керівники розплідників, підприємств з переробки і експорту, представникі Міністерства Аграрної політики, ЗМІ, закордони спеціалісти.

Розглянуті новітні підходи до технології створення інтенсивних садів, передові технології та агроприйомі, практичні програми збільшення рентабельності та окупності вкладень, практичні питання щодо посадки саду грецького горіха та фундука в комплексі – від ґрунтових вишукування, проектування до посадки та догляду за садом, алгоритм створення інтенсивного горіхового саду, системний підхід до переробки, реалізації, експорту, горіхової продукції.

Перед початком конференції гості та учасники відвідали виставку спікерів форуму.

Заступник Міністра агропромислового комплексу та продовольства України Віктор Шеремета ознайомився з роботою розплідників по створенню горіхів української селекції, з продукцією Української горіхової Асоціації.

На конференції зареєстровано 160 учасників зі більшості областей України, а також гості з Узбекистану, Молдови, Польщі, Туреччини. 

Відкрив конференцію з вітальним словом Пахно Володимир Григорович – Президент ВГО «Українська Горіхова Асоціація». Коротко та по суті висловився у підтримку Асоціації заступник Міністра агропромислового комплексу та продовольства України Віктор Шеремета. Він повідомив, що завдяки динаміці свого розвитку, рівню професіоналізму Українська Горіхова Асоціація є провідною громадською організацією в напрямку розвитку садівництва, активно представлена в громадських формуваннях Міністерства. Ухвалений Бюджет на 2018 рік, в який включені суми на компенсації нових горіхових насаджень і завдання Асоціації допомогти своїм членам правильно підготувати документи для отримання цих компенсацій.

Виступив Повноважний Посол Республіки Узбекистан в Україні пан Алішер Абдуаліев, який охарактеризував рівень співпраці двох країн в галузі сільського господарства. Ще раз підтвердив інтерес підприємців Узбекистану в контактах з учасниками горіхового бізнесу України, повідомивши про продовження спільного Договору про співпрацю з Українською горіховою Асоціації. Поінформував про будівництво в Узбекистані найбільшого в Євразії кондитерського підприємства, висловив зацікавленість в українському фундуку. Запропонував провести спільну конференцію в Ташкенті в 2018 році з розвитку горіхівництва

Програма конференції була розділена на 4 інформблока:

  1. СТРАТЕГІЧНА СЕСІЯ. ОСНОВНІ ГРАВЦІ ГОРІХІВНИЦТВА в УКРАЇНІ.

Комплексний підхід до організації та плануванню закладки рентабельних горіхових садів. Огляд останніх тенденцій та сучасної практики створення якісного посадкового матеріалу, інтродукція нових перспективних сортів горіха, фундука. Цим темам були присвячені виступи наступних учасників:      

– Юкал Іван Іванович – голова фермерського господарства «Єфрем», Вінницька обл.- Кучер Николай Федорович СФГ «Залісся і К» агропромислова група АПК «МАІС», Черкаська обл.
– Калайда Максім Сергійович – директор розплідника Центр промислового вирощування горіху, Херсонська обл.
– Коновалюк Олег Валентинович – директор ПП «Сади Черкащини» Черкаська обл.
– Зелениця Анатолій Володимирович – директор ФГ «Деметра» Хмельницька обл.
– Михаць Остап Романович –керівник розплідникаТОВ «Солнце Сад» Киевская область
– Цибенко Ігор Васильович – директор розплідника ФГ «Батькив Сад» Хмельницька область.

Вперше на Україні. Новітні підходи в вирощуванні зимостійких саджанців горіха в закритому грунті. Досвід та етапи створення сучасного промислового горіхового саду. Практичні досягнення по вирощуванню фундука за допомогою IN-VITRO в Україні.

– Маліновський Сергій Васильович – власник ПП «ІМПАК», Житомирська обл.
– Корня Тетяна – Співзасновник та директор Науково-виробничого центру In Vitro
– Загорський Мирослав Сергійович – голова фермерського господарства «Органік Беррі»
– Новосад Сергій Миколайович – власник ФОП «НОВОСАД»

  1. ПРОФЕСІЙНА СЕСІЯ. ГОРІХОВИЙ СТАРТАП:

Ставка на максимальну ефективність. Новітні технології та практичні прогресивні агроприйоми. Як збільшити стресостійкість горіхового саду. Новітні тех­но­логії стар­то­во­го жив­лен­ня. Як збільшити рентабельність горіхового саду за допомогою позакореневої підкормки в інтенсивних садах.

– Ковбель Анатолій Іванович – агроном-консультант НВК «Квадрат»

– Сіленко Володимир Олександрович – спеціаліст з розвитку біотехнологій компанії «БТУ-Центр» к.с-г наук.

– Оліферчук Вікторія Петрівна к.б.н. доцент Львівського Національного Лісотехнічного Університету України:  Вся правда про Міковітал! Вперше практичні результати незалежного експертного дослідження препарату на фундуку.

– Джига Олександр Сергійович – агроном-консультант: Реальні можливості зміцнення продуктивності та розвинутості саджанців при використанні новітніх мікотехнологій. Підвищення імунітету рослин для зниження впливу стресових факторів. Нові можливості з вирощування трюфеля при посадці горіхових саджанців.

– Єлінська Зіновія Михайлівна – агроном-консультант: Чи не з’їсть МРАМОРНИЙ КЛОП всі горіхові сади в Україні? або практичні схеми захисту садів від шкідників та хвороб. Найсучасніший досвід захисту горіхових садів.          

– Бендик Алла Василівна – ТОВ «Теравет-Орігінал»: Практика застосування суперадсорбентів – запорука успішного горіхового саду.

– Колесник Олександр Іванович – директор АФ «Світанок»: Північний ареал вирощування горіхових садів в Україні. Практичний досвід використання технологій та прогресивних агроприйомів у власному горіховому саду.

– Ольшанскій Віктор Олександрович – представник компанії «Ірригатор-Україна»: Як збільшити рентабельність горіхового саду. Переваги зрошення в інтенсивних садах. Розміщення часнику в міжрядді. Практика, економіка, отримання фінансового результату в перший рік.

– Паращенко Сергій Вікторович – директор ТОВ «Чистий продукт»

 
3. ЕКОНОМІЧНА СЕСІЯ.

Ключ до успіху: основи організації горіхового бізнесу. Планування економіки саду. З темами своїх презентацій виступили:

– Кошиль Андрій Григорович – Президент Земельного союзу України: Як правильно отримати та оформити землю під сад з огляду останнього законодавства по землі.

– Бурлака Анатолій Іванович – директор проектної організації ПКЦ «Суцвіття»:  Як правильно спроектувати інтенсивний горіховий сад. 

– Юдін Генадій Олександрович – Віце – Президент ВГО «Українська Горіхова Асоціація»: Фінансова підтримка горіховодів. Інвестиції. Диверсифікація ризиків. Новації в роботі «Української Горіхової Асоціації».

– Івченко Олена Валеріївна – керівник Київського офісу Асоціації, Департамент ЗЄД: Кооперація в закупівлях горіха у населення. Переробка. Експорт горіха і продуктів переробки горіха під знаком «Ukrainian walnuts».

  1. ДИСКУСІЙНА СЕСІЯ

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар