Kyiv Food and Wine Festival: нові виробники, нові вина, нові враження
Пиво з вишнями і гречкою варять у броварні на Тернопільщині
У 2016 році засновник «Козівської Ремісничої броварні» Володимир Ярема почав варити пиво. Пивовар дуже цікавиться історією свого містечка Козова у Тернопільській області, вирішив відзначити 170 років від народження засновника Жигулівського пивзаводу та зварив пиво. Володимир Ярема самостійно досліджував в Інтернеті інформацію про домашнє пивоваріння. Нещодавно, повідомив про виготовлення новинки повторно – ягідного сауеру «Шось квасне».
Як розповідає пивовар, «Козівська Реміснича броварня» дотепер є представником домашнього пивоваріння, але з ліцензією, адже пиво там досі варять у каструлі, яка, однак, уже має більший об’єм – 250 літрів. Бродить пиво, як у всіх домашніх пивоварнях, у великих 30-літрових пластикових відрах, а карбонізується в пляшці чи в кегу. Для подальшого розвитку на броварні облаштували бродильні кімнати.
Для маленької броварні важливо закладати у свій продукт оригінальну ідею та власну філософію. Так, у «Козівській Ремісничій броварні» кожне пиво має свою історію, пов’язану з містом, певними соціальними явищами чи легендами.
«У нас є пиво «Стрийко», яке ми варимо на американських хмелях, то його ми пов’язуємо з історією міграції. Крім того, у нас є медове пиво «Медова ніч», яке ми просто не могли не зварити, оскільки наша родинна пасіка, якою займався ще мій прадід, налічує вже понад 100 років. Також маємо чимало цікавих сортів пива. Варили гречане пиво, з гречки, котру виростили на власному городі. Для пива з виноградом і на домашніх яблуках вперше використали винні дріжджі, призначені для ігристих вин. Для виготовлення пива «Чічка» використали 8 різних трав і спецій. Це міцне та насичене пиво з цікавим смаком називаю його ячмінно-медовим вермутом», – розповідає засновник «Козівської Ремісничої броварні» Володимир Ярема.
Нещодавно, був зварений ексклюзивний продукт «Ґозе із обліпихи» у колаборації Козівська Реміснича Броварня та «ФАМА – ягідна мама». Це крафтове пиво на солодовій пшениці та ароматом обліпихи, ніжного коріандру і трішки морської солі. Поціновувачі крафтового пива розповідають, що вдався ароматний смаковий букет, якого ще ніде не куштували. Частина вилучених коштів з продажу напою були передані для ЗСУ.
Сьогодні в асортименті «Козівської Ремісничої броварні» є 15 видів пива, які завжди в наявності. Збільшується і коло споживачів, адже все більше людей, які мають різні вподобання, можуть споживати різні сорти пива.
«В ці сніжні дні спробуємо повернути вас у літо. Колись давно, ми варили ягідний сауер «Шось квасне». От, довго думали, і вирішили, що треба повторити. Зварили пива, досипали до нього вишеньок, приправили трохи хмелем Вілламіт і дали йому часу постояти… яка ж бо українська хата без консервованих вишень на зиму. Впав сніг і пора лізти в пивницю за вітамінками», – ділиться новинкою Володимир Ярема.
Попри все, для діяльності маленької броварні, виникає чимало нюансів, які дещо обмежують їхню роботу. Адже, у таких броварнях не такий великий обіг коштів, щоб можна було отримати кредитування для розширення бізнесу.
«Наразі наш асортимент виробництва є у продажу в магазинчику на броварні, на сайті через інтернет та кілька дружніх магазинів у місті Тернополі та один у Кам’янці – Подільському», – говорить Володимир Ярема.
Читайте також: «ЕЛІТА ХМІЛЬ»: ДАВНІ ТРАДИЦІЇ ХМЕЛЯРСТВА РОЗВИВАЮТЬ ВИРОБНИКИ НА ЖИТОМИРЩИНІ
А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.
Журнал «Пиво. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Напої. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно.
Щоб придбати друкований випуск нового журналу або
передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95
16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92
583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16
692, oksana.buh.ti@gmail.com
Передплата триває!