У Грузії 80% фундука згнили прямо на плантаціях

 У Грузії 80% фундука згнили прямо на плантаціях

У Грузії 80% плодів фундука згнили прямо на плантаціях. Причиною цьому стали засуха та комахи-шкідники. Фермери просять компенсації. Про це повідомляє orehovod.com.

«Ще навесні стало зрозуміло, що дерева захворіли. Ми зверталися в Агроцентр. Там порадили якісь імпортні препарати. Але, як видно, вони не підходять для наших сортів», — говорить житель Аджарії Бондо Ананідзе.

Фундук входить до десятки основних експортованих Грузією товарів. Ціна за кілограм від $2. Селяни отримують $1. Але це за якісний горіх. На приймальних пунктах не поспішають платити за такий урожай.

«Продукція третього сорту. Як нам кажуть, за таку можуть заплатити 20 центів. Це навіть не покриє третину витрат, які ми вклали в плантації», — вказав житель Аджарії Ладо Курдгелашвілі.

Зінаїда Бурчуладзе вирішила в пункт здачі навіть не ходити. Каже: таке показувати соромно. Відбере для себе те, що годиться, а решту — на опалення.

Міністерство сільського господарства Аджарії каже: ситуація критична. Вважає, що фермерам потрібно допомогти новими саджанцями. Плантації потрібно оновлювати.

«Ми збираємося проводити тренінги для фермерів. Сучасне сільське господарство має використовувати нові технології і препарати. Якщо їх правильно використовувати, то хворих плантацій стане менше в рази», — зазначив міністр сільського господарства Аджарії Гіга Арешидзе.

У сусідніх регіонах — Гурії і Самегрело — ситуація не краща. Як кажуть місцеві, якщо так триватиме, то балку доведеться вирубувати, а на що звільнилася землі посадити цитрусові.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар