Ціни на кісточкові суттєво нижчі за минулорічні

 Ціни на кісточкові суттєво нижчі за минулорічні

За попередніми оцінками Держстату у 2018 році українські садівники зберуть один з найкращих врожай кісточкових. Ціни вже відреагували на таку пропозицію – за літній період 2018 року суттєве просідання ціни відбулось по всіх видах продукції. Повідомляють фахівці «Інфо-Шувар»

«Найбільше падіння середньої ціни влітку 2018 року відбуло по сливі, її вартість зменшилась на 40-45% до рівня минулого року. Але навіть таке падіння не стало поштовхом до розвитку експорту української сливи, адже в країнах потенційного експорту ці фрукти коштують навіть дешевше ніж в нас. Для прикладу, в сусідній Польщі слива сьогодні в 4 рази дешевша ніж в попередньому році, а в цю країну рік тому ми відправили більше 80% експортного обсягу сливи», — йдеться у повідомленні.

Експерти підраували, що на другому місці за темпами падіння опинилась вишня, її вартість впала на 40%. На 25-27% за рік подешевшали персики та черешня, а ціни на абрикос цього сезону були на 18-20% нижчими

 

«Однією з особливостей поточного сезону був його ранній початок. Більшість кісточкових з’явились на ринку вже у червні, створивши досить потужну конкуренції на ринку фруктів. Нагадаємо в цей час на ринку вже була присутня відносно дешева суниця садова, крім того фермери намагались позбутись залишків яблука врожаю минулого року», — заявили аналітики.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар