Тренд на чеську подачу пива «Mlíko» набирає популярності в США

 Тренд на чеську подачу пива «Mlíko» набирає популярності в США

У США відзначається зростання інтересу до чеських лагерів та унікальних способів їх розливу. Зокрема, деякі відвідувачі барів розкуштували спосіб наливу пива в келих «Mlíko», за якого 80-90% займає пивна піна. Американські заклади переймають новацію один в одного. Про тенденцію написали в New York Times.

Що це за тренд і чому він підкорює Америку?

У Чехії пиво без піни вважають неприйнятним. Навпаки, чим більше піни, тим краще. Особливо популярним є наливання з піною, яке називається “hladinka” — це класичний баланс пива та піни. Чехи вірять, що піна грає важливу роль у захисті напою від окислення і допомагає зберегти смак пива. Ба більше, коли у пивній подають пиво з правильною кількістю піни, це показник високої якості сервісу.

Є три види наливання пива залежно від кількості піни, кожен варіант має свої особливості смаку та текстури.: hladinka (половина піни, половина пива), šnyt (мало пива, багато піни) і mlíko – майже повністю пінна заливка, що виглядає як молоко (звідси і назва). Mlíko, ймовірно, винайшли у 19 столітті. Завдяки чеським кранам пінка є густою і насиченою. Цей спосіб позбавляє пива гіркоти, залишаючи тільки кремову солодкуватість.

Загалом пивну піну в Сполучених Штатах сприймають несхвально, проте все більше американських пивоварів почали переглядати цей процес. Зростає вдячність за багатовікові технології пивоваріння з Чеської Республіки та спеціальні крани, які роблять це пінне пиво можливим. Ви можете знайти «Mlíko»в кафе Novare Res Bier у Портленді, штат Мен; Little Lager в Сент-Луїсі; і Notch Brewing у Салемі та Брайтоні, штат Массачусетс.

Піна –частина культури споживання пива, адже вона: пом’якшує гіркоту лагера, роблячи смак ніжнішим,  захищає ароматичні ноти від окислення та робить текстуру більш оксамитовою. Американські пивні ентузіасти поступово відкривають для себе новий смаковий досвід.

Ерік Ларкін, співвласник Cohesion Brewing у Денвері один із першопрохідців цього тренду, вперше познайомився з mlíko в Празі. Він вирішив впровадити цей метод у своєму пивному бізнесі.

“Американці бояться піни, бо нас вчили, що це просто марнування місця в келиху”, – пояснює Ларкін. Однак сьогодні це уявлення змінюється.

Щоб відтворити чеський налив пива, американські бармени почали встановлювати чеські крани Lukr, які дозволяють більш точно регулювати подачу піни. Якщо класичні американські крани працюють за принципом “відкрито/закрито”, то чеські – дають можливість контролювати текстуру та густину піни.

Читайте також: НОВА ПИВОВАРНЯ ВІД SST У МИКОЛАЄВІ

А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.

Журнал «Напої. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Пиво. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно. 

Детальніше про ціни та передплату читайте тут.

Щоб придбати друкований випуск нового журналу або передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com

Ціна одного примірника журналу «Напої & Пиво. Технології та Інновації» – 250 грн. Ціна одного примірника журналу «Ягідник» – 170 грн. Ціна одного примірника журналу «Садівництво та Овочівництво. Т.І. & Горішник» – 170 грн.

Передплата триває!

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті