Сімейним виноробням спростили форму сплати податку на виробництво алкогольної продукції

 Сімейним виноробням  спростили форму сплати податку на  виробництво алкогольної продукції

Верховна Рада України підтримала поправку № 363 до проекту Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», реєстр. № 9260».

Нею передбачено можливість сімейних виноробень бути платниками єдиного податку четвертої групи. На сьогодні це – найзручніша та найлегша для їх роботи податкова модель.

«Після максимального спрощення процесу ліцензування для малих виробництв виноробної продукції пошук оптимальної податкової моделі залишався доволі актуальним. Провівши численні зустрічі із закарпатськими виноробами, у жовтні на Національному виноробному форумі я дав обіцянку виробам внести відповідні зміни до Податкового кодексу. При доопрацюванні проекту Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», реєстр. № 9260, до другого читання, Верховна Рада України підтримала мою пропозицію (поправка № 363). Через украй складні переговори, відчутний спротив і тривалі дискусії, рішення далось непросто, однак це – безперечна перемога виноробів. Переконаний, що таке податкове регулювання сприятиме розвитку виробництва вин виноградних, вин плодово-ягідних і напоїв медових», – сказав народний депутат України Роберт Горват.

Першим малим виноробом, який отримав ліцензію на виробництво за новою спрощеною процедурою, став Георгій Молчанов із Миколаєва.

Нагадаємо, Закон України № 2360-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва терруарних вин та натуральних медових напоїв» (відомий також як законопроект № 6693) передбачає спрощену процедуру ліцензування підприємств із невеликими обсягами виробництва терруарних вин (вин місцевості), плодово-ягідних вин та унікальних медових напоїв із виноматеріалів власного виробництва. Завдяки його прийняттю та реалізації малі винороби матимуть можливість отримувати ліцензії на виробництво без проходження атестації, яка раніше передбачала збір понад 140 дозвільних документів. Процес міг тривати і до 2–3 років. Натомість, згідно з Законом № 2360-VIII, ліцензування відбуватиметься за спрощеною процедурою і з обов’язковим контролем якості, що здійснюватиметься акредитованими лабораторіями.

З жовтня Кабінет Міністрів України затвердив форму та порядок реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази для малих виноробів, котрі хочуть виготовляти та реалізовувати власне вино.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар