Росія знищує кримські виноградники, – МінТОТ

 Росія знищує кримські виноградники, – МінТОТ

За результатами спеціальної обробки даних із відкритих джерел і космічних знімків виявлено занепад виноградарства та знищення виноградників на території Судакської долини у Криму. Про це інформує Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (МінТОТ).

Дії окупаційної адміністрації Російської Федерації на тимчасово окупованій території Криму та Севастополя ставлять під загрозу існування виноробної галузі на Кримському півострові, наголосили у міністерстві.

Так, у 2012 році площа виноградників Судакської долини становила 743,9 га. Після анексії Кримського півострову вона скоротилася на 46% і зараз складає 397,8 га.

Причинами цього є прорідження кущів винограду – 251,7 га; викорчувані виноградники – 59,4 га; закинуті ділянки – 17,6 га; заліснення виноградників –17,4 га.

Одними з основних чинників погіршення ситуації є незаконні дії окупаційної влади на території АР Крим, зокрема, незаконне відчуження земель, будівництво об’єктів інфраструктури і прокладання доріг по території виноградників, низький контроль за землевпорядкуванням.

За час окупації площі плодоносних виноградників у Криму демонструють загальну невтішну динаміку скорочення. Так, станом на 1 січня 2013 року їхня площа складала 20,5 тис. га, а в 2017 році – 14,1 тис. га, що на 30% менше.

Окреме занепокоєння викликає зниження врожайності винограду з 56 ц/га до 35,4 ц/га, підкреслили у МінТОТ.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар