Роль технологій штучного інтелекту у виробництві алкогольних напоїв

 Роль технологій штучного інтелекту у виробництві алкогольних напоїв

Власники брендів алкогольних напоїв використовують штучний інтелект (ШІ) як інструмент дослідження та допомогу в розробці нових продуктів. Ця технологія має потенціал для надання додаткових переваг у діяльності компанії, від управління доходами – до підвищення ефективності виробництва. Використання штучного інтелекту в галузі виробництва алкогольних напоїв все ще перебуває на початковому стані, і нині технологію в основному використовують у двох основних сферах: розробка нових продуктів, часто пов’язана з маркетинговою діяльністю; підвищення ефективності роботи компанії. Про це йдеться у статті IWSR.

ШІ використовують у New Product Development (NPD) і в наступних маркетингових кампаніях. Наприклад, є одноразовий проєкт, коли виробник напоїв The Whisky Exchange використовував технології штучного інтелекту для розробки етикеток для розкішної колекції з 12 пляшок 50-річного односолодового віскі The Glenlivet, які продавали за 40 тис. євро за пляшку на честь 200-річчя винокурні цього року.

Німецька виноробня Katlenburger Winery виготовила перший у Європі коктейль RTD (ready-to-drink) за допомогою штучного інтелекту. А виробники з Молдови під брендом Wine of Moldova презентували два вина «AI» на цьогорічному ярмарку Prowein у Німеччині.

В усіх випадках розробка продукту включала поєднання технологій ШІ та людських навичок: Katlenburger використовував штучний інтелект у назві, рецепті та дизайні RTD, але все одно для виготовлення напою потрібен досвід спеціалістів, щоб завершити рецепт. Штучний інтелект використовували у кожному аспекті створення молдавських вин – зборі врожаю, виноробстві, змішуванні, етикетуванні та комунікації – але фізичну роботу та процес змішування виконували люди.

Деякі власники брендів також використовують штучний інтелект для покращення якості напоїв. Вноробня von Stiehl у Міннесоті використовувала ШІ для розробки білих і червоних вин, заохочуючи покупців залишати відгуки та дегустаційні нотатки, які потім використовуватимуться для створення рекомендацій для штучного інтелекту, щоб покращити якість наступної партії вина.

Інші підприємства глибше впроваджують ШІ у свої процеси NPD. Наприклад, Sapporo Breweries співпрацює з IBM Japan для створення N-Wing Star, системи штучного інтелекту для створення нових продуктів.

Проаналізовано близько 1200 рецептур і 700 сировинних матеріалів, щоб створити Otoko Ume Sour Salty Plum, 5% ABV chuhai (консервований газований коктейль RTD), запущений в Японії в 2023 році. Компанія стверджувала, що використання штучного інтелекту заощадило час на різних аспектах NPD на 50–75%, і зараз повністю використовує систему як ключовий компонент для розробки своїх майбутніх нових продуктів.

Ефективність ШІ

Технології штучного інтелекту використовують не тільки в розробці нових продуктів. Штучний інтелект має потенціал для підвищення ефективності в багатьох аспектах діяльності компанії, від виробничих процесів – до офісних функцій. Оскільки багато виноробних регіонів світу намагаються знайти кваліфікованих робітників, компанії досліджують способи, за допомогою яких автономні машини можуть заповнити деякі прогалини.

Програми штучного інтелекту на портативному планшеті можна використовувати, щоб показати працівникам, де саме вони повинні обрізати виноградну лозу, не пошкоджуючи її, тобто менш кваліфіковані або досвідчені люди можуть взятися за це завдання.

Тим часом компанія AB InBev інтегрувала штучний інтелект у багато функцій, включаючи контроль якості, де, як стверджується, вдосконалення фільтрації пива сприяло підвищенню якості продукту; покращилися відносини з клієнтами за допомогою автоматизованих маркетингових рішень; удосконалилися методи ведення сільського господарства за допомогою ініціативи Smart Barley; підвищилася ефективність ланцюга постачання.

Heineken все більше використовує штучний інтелект у своїх операціях, включаючи управління доходами, оптимізацію комерційного асортименту та реалізацію продажів.

У Мексиці штучний інтелект змінив функцію дистрибуції компанії: 80% замовлень зараз розміщуються в інтернеті. Також штучний інтелект сформував стратегії продажів, наприклад, визначив, на які батончики слід орієнтуватися для розширеної рекламної діяльності, щоб запобігти «відтоку» клієнтів до конкурентів.

Головний операційний директор відділу досліджень IWSR, Емілі Нілл, зауважує:

– Хоча ШІ ще на початку свого розвитку, зрозуміло, що ці технології можна використовувати в багатьох сферах бізнесу. Важливо експериментувати, щоб побачити, де буде найбільший прибуток, а потім зосередити інвестиції на найбільш успішні напрямки.

Читайте також:
На Закарпатті почала працювати перша в Україні регіональна дегустаційна комісія
Чим напій бренду «Рогатий заєць» підкорює поціновувачів українського крафту

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті