Результати пресконференції, присвяченої дегустаційному конкурсу вин Закарпаття «Червене вино 2024»

 Результати пресконференції, присвяченої дегустаційному конкурсу вин Закарпаття «Червене вино 2024»

Нещодавно,13–14 січня, відбувся дегустаційний конкурс вин Закарпаття «Червене вино 2024». Конкурс провела Асоціація виноградарів, виноробів та дистиляторів Закарпаття в партнерстві з Мукачівською міською радою. Підсумки конкурсу під час пресконференції обговорили представники Асоціації виноградарів, виноробів та дистиляторів Закарпаття й оргкомітету. Пресконференція відбулася в Ужгородському пресклубі. Йшлося також про діяльність закарпатських виноробів упродовж років, перспективи приватного виноробства та його конкурентоздатність, пише «Турінформ Закарпаття».

Конкурс «Червене вино 2024» став підсумком насиченого подіями року для виноробів Закарпаття. На цьому зауважив Олександр Гарновдій.

– 2023 рік був доволі показовий. Нам вдалося разом із FAO (Продовольча та сільськогосподарська організація ООН) взяти участь у грантових програмах. Понад 20 виноробів отримали гранти (10 і 25 тис. доларів). Це дало поштовх для покращення матеріальної бази виноробів. Сьогодні проходить другий тур відбору, де беруть участь вже інші винороби, – розповів співорганізатор конкурсу «Червене вино 2024», голова Асоціації виноградарів, виноробів та дистиляторів Закарпаття Олександр Гарновдій. – У співпраці з FAO ми почали організовувати навчання. Цього року заплановано 12 навчальних турів, по одному щомісяця, які будуть проводитися або на винарні, або на винограднику.

Олександр Гарновдій зазначив, що результат конкурсу «Червене вино 2024» – це підсумок річної роботи Асоціації виноградарів, виноробів та дистиляторів Закарпаття і виноробів. За результатами конкурсу, близько 40 вин здобули нагороди.

– Цей конкурс традиційний та один з найбільших в Україні. Під час фестивалю щороку оцінювали вина. Кілька років тому винороби створили громадську організацію і почали самі організовувати фестиваль, який започаткувала міська влада Мукачева. Я в цьому конкурсі брав участь і як учасник, і як член оргкомітету. Нам вдалося самим залучити фінанси для конкурсу і провести його, а також запросити експертів з різних країн, – зазначив засновник виноробні Chateau Pauk володар великої золотої медалі цьогорічного конкурсу Іван Паук.

Іван Паук розповів, що українці більше споживають вина південного регіону, а Закарпаття втратило свої позиції. Тому важливо популяризувати вина Закарпаття.

– Цього року ретельно підійшли до проведення конкурсу, залучили закордонних експертів, зокрема Золтана Беняка, Душі Бенце, якого звуть «король розе» в Угорщині. У конкурсі брали участь винороби з Берегівщини, Мукачівщини, Хустщини, Виноградівщини. Загалом було представлено 86 взірців, – розповів співорганізатор конкурсу, радник міського голови Мукачева Олександр Шершун. – Результат конкурсу підтвердив попередні прогнози: білі вина на Закарпатті мають бути у пріоритеті.

Керівник «Турінформ Закарпаття», експерт із географічних зазначень Олександр Коваль переконаний, що проведення дегустаційного конкурсу  – це про довіру, чесність, відкритість, рівність перед результатами:

– Географічне зазначення «вина Срібної землі» – це певний феномен, який об’єднує людей навколо ідеї з тим історичними корінням, яке було в Закарпатській області по виноградарству та виноробству. З іншого боку – це об’єднання забезпечує певні інструменти і можливості, які надає ЄС і FAO у підтримці розвитку виноробства. Адже кожен винороб вже інвестував свій час, досвід, майно у свою справу. Конкурси – новий формат для майбутнього ринку. Сьогодні на Закарпатті 10 приватних виноробів мають ліцензії, такого не було ще років 5 тому. Асоціація працює з юристом,  щоб захистити інтереси виноробів, за кожним приватними виноробом стоять десятки робочих місць, які вони надають сезонно. Йдеться і про освіту, і знання, говоримо про нові формати співпраці між навчальними закладами. Серед переможців є і Ужгородський національний університет, що дуже цінно, адже виш має науково-дослідну ділянку. Це хороший пласт майбутньої кадрової роботи, коли можна звертатися до науковців.

Цього року ще 10 приватних виноробів планують отримати ліцензії. Загалом на Закарпатті близько 40 виноробів, продукт праці яких є якісним і може конкурувати з визнаними винами, зазначили на пресконференції.

З результатами дегустаційного конкурсу «Червене вино 2024» можна ознайомитися за посиланням.

Читайте також:
«Шато Бачурін та сини» отримало ліцензію на виробництво алкогольних напоїв
Вина Закарпаття: курс на активний розвиток

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті