ІІ Всеукраїнський конкурс «Кращий дегустатор України» відбудеться 27 жовтня в Києві
«Шато Бачурін та сини» отримало ліцензію на виробництво алкогольних напоїв
Нещодавно «Шато Бачурін та сини» отримало ліцензію на виробництво алкогольних напоїв. Детальніше про це журналу «Напої. Технології та Інновації» розповів президент Асоціації сомельє України, засновник родинного бізнесу Іван Бачурін.
Загалом, ідея заснувати виноградно-виноробний бізнес у Макарові на Київщині з’явилася в 2014 році, коли почалися тектонічні зміни в Україні, каже Іван Бачурін:
– У 2014 році я висадив перші 300 лоз винограду сортів Мерло, Трамінер, Совіньон Зелений та Рислінг Рейнський. У 2021 році досадив ще 920 лоз. Це були сорти Рислінг Рейнський, Піно Блан, Семільон і Совіньйон Блан. Минулого року придбав ще одну ділянку, і планую висадити ще майже 2 тис. лоз винограду. Які це будуть сорти – поки ще обдумую)…
Під час пандемії Covid-19, сидячи вдома, почали будувати виноробню. Як каже Іван Бачурін, хотілося одразу побудувати виробництво, яке б відповідало всім стандартам. Обладнання, ємності на виноробні частково українське, частково італійське. На виробництві працюють тільки зі своїм виноградом та шукають свій стиль вина.
– Я шукаю свої вина. Так, минулого року для експерименту заклав 78 пляшок ігристого вина, виготовленого за класичною технологією. Експериментую з оранжем. Маємо невелику лабораторію. Консультуюся у професійного винороба в роботі. Крім цього, позаминулого року робив сидр, регулярно роблю медовуху, витриману в бочці впродовж 11 місяців, – ділиться Іван Бачурін.
«Шато Бачурін та сини» ліцензоване за спрощеною системою. Процес оформлення всіх документів – а їх ціла товста папка – зайняв приблизно пів року.
– Та це тільки початковий етап. Потрібно ще оформити ліцензію на зберігання, штрих-код, налаштувати програмне забезпечення для продажу продукції тощо. Я рекомендую консультуватися з більш досвідченими людьми для отримання ліцензії. Зокрема, я пішов таким шляхом. Вважаю, що ліцензія відкриває багато можливостей, хоча й додає нових обов’язків. Щоб побачити, як все буде функціювати на власному досвіді, потрібно хоча б рік активно попрацювати, сплатити всі податки тощо. Тому працюємо за програмою максимум – щоб почати офіційно продавати свої вина вже цього року, – ділиться засновник «Шато Бачурін та сини»
Читайте також:
Вина Закарпаття: курс на активний розвиток
«Дім вина KSV»: в Умані виготовляють вино, що підкорює всеукраїнські дегустаційні конкурси