Austrian Wines: до чого приведе ранній збір врожаю винограду 2024 року?
Пивоварня Yuber: місце, де на Закарпатті народжується справжній крафт
Галузь крафтового пивоваріння в Україні досі перебуває на етапі активного розвитку. На пивній мапі України з’являються нові пивоварні, які пропонують споживачам якісне пиво та прагнуть зайняти чіткі позиції на ринку. Важлива перевага крафту полягає в тому, що кожна броварня у процесі розвитку проходить особливий шлях, створюючи неповторні продукти. У підсумку ж у «виграші» залишаються всі – і пивовари, котрі мають змогу експериментувати та зростати професійно, і споживачі, які отримують ексклюзивне пиво, і ринок, місця на якому вистачає усім, хто працює чесно і якісно. У цьому вкотре переконалися засновниці медіагрупи «Технології та Інновації» Катерина КОНЄВА і Надія ЯЩУК, які нещодавно відвідали пивоварню Yuber в Ужгороді.
Пивоварня Yuber — це, без перебільшення, один з найцікавіших закладів західної України, розташований у серці Закарпаття – Ужгороді. Пишатися тамтешнім майстрам є чим: це перша в Україні крафтова пивоварня, яку зібрали чеські фахівці за Плзенською технологією пивоваріння від виробника Йозефа Крисла! Тут працюють виключно із закордонною сировиною та викупленими авторськими автентичними рецептами пива. Але про все за порядком.
Як усе починалося?
Ідея створення пивоварні з’явилася в Юрія БЕРЕЖНИКА майже п’ять років тому – відкрити її на базі власного готелю. Але правильні знайомства та фахові поради докорінно змінили плани власника та команди і, як показав час, – не дарма.
Yuber – крафтова пивоварня з потужностями 300 тис. л на рік – запрацювала в грудні 2019 року. Зібрали її чеські фахівці компанії Joes garage brewery s.r.o. з розрахунком росту потужностей залежно від попиту.
– Зварити добре пиво без високоякісного обладнання неможливо, тому на цьому етапі важливо обрати надійного партнера, який забезпечить не лише необхідне устаткування, але й подальшу технологічну підтримку, і в цьому питанні ми беззаперечно довірилися закордонним експертам. Їх надзвичайно вразила наша філософія та глибока довіра, готовність будувати всю систему відповідно до їхніх вимог заради якісного продукту. Певне, це відіграло дуже важливу роль й у подальшому розвитку нашої пивоварні, – розповідає власник пивоварні Юрій Бережник.
До речі, броварня Yuber стала пілотним проєктом відомого чеського пивовара Йозефа КРИСЛА в Україні. А в проєкті пивоварні використані найкращі матеріали від провідних виробників світу, для бару – холодильне обладнання, барстійки, пивні траси та піпи від лідера у своїй галузі – фірми LUKR CZ a.s.
– Зараз ми варимо 6 видів пива, але можемо варити вдвічі більше. Та головне не кількість, а якість, тому ми постійно намагаємося навчити споживачів відкривати для себе нові смаки, особливо якісні види елю IPA, смак якого став революційним та улюбленим вже для багатьох українців, – говорить Юрій Бережник.
Саме пивоварня Yuber відома в Україні своєю плзенською технологією пивоваріння від Йозефа Крисла, який пропрацював понад 25 років на заводі Plzeňského Prazdroju. Нині Йозеф – почесний член асоціації пивоварів Чехії та один з головних пивних сомельє Чеської Республіки, власник фірми Joes garage brewery s.r.o. та автор конструкцій для понад 85 пивоварень в Чехії, Словаччині, Франції, Італії, Іспанії, Швеції, В’єтнамі, США й Україні.
Крафтове пивоваріння: більше про виклики чи відвертість?
Під час розмови власник пивоварні та головний пивовар Віталій Лось досить довго розмірковували на тему сучасного крафту. Адже популярний крафт – це не про заробіток, а про формування культури споживання авторських сортів пива.
– Крафтове пиво – повна протилежність масовому, яке передбачає обов’язкову пастеризацію для подовження терміну придатності, що не тільки знижує кількість корисних мікроелементів та вітамінів продукту, але й погіршує смакові властивості. Нині вже практично не лишилось людини, яка б не знала, а може, й не куштувала крафтового пива, але, на жаль, дуже часто сучасні місцеві «броварі» не дуже зважають на якість, – розмірковує пивовар броварні Віталій ЛОСЬ. – Тому Yuber поставив собі за мету зробити сучасний крафт якісним. Саме тому для свого виробництва пива ми обрали плзенську технологію. Чому? Тому що плзенське пиво вважають одним з найкращих у Європі та світі, а в Україні чеське пиво асоціюється зі справжнім, якісним, найкращим смаком.
Сам пивовар навчався технології плзенського пивоваріння в майстра своєї справи вищезгаданого Йозефа Крисла. Практичне навчання тривало понад 9 місяців без відривання від виробництва в Чехії та продовжується досі вже на базі пивоварні Yuber під керівництвом та особистим контролем відомого пивовара Петра КРИСЛА.
Ставка на якісну та чесну роботу
Віталій Лось зауважує, що відмінність живого пива від пастеризованого важко переоцінити, тому пивоварня Yuber акцентує саме на варінні натурального пива, яке готують тільки з органічних інгредієнтів.
– Зараз ми варимо 6 видів пива з високоякісної сировини, – наголошує пивовар. – У нас є різновиди чеського та німецького солоду, хміль чеського та американського виробництва, який використовують провідні країни пивоваріння, – Чехія, Німеччина, Бельгія – і який нам постачає компанія Raven Trading, s.r.o. Працюємо виключно з перевіреними закордонними сортами та виробниками, які вирощують свою продукцію локально. Моєю особистою гордістю є оригінальний Yuber Lager, який дуже подібний до Plzeňský Prazdroj без пастеризації, що робить його тільки кращим, оскільки залишає нам не тільки улюблений неповторний смак, але й усю користь продукту. Наше пиво бродить природним шляхом, а головне – не проходить пастеризацію. Тому воно максимально насичене, щільне та зберігає всі корисні мікроелементи та вітаміни, які притаманні цьому продукту.
Продовження статті читайте в новому випуску журналу «Пиво. Технології та Інновації», який можна завантажити безкоштовно на сайті.
Журнал «Пиво. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Напої. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно.
Щоб придбати друкований випуск нового журналу або передплатити видання на 2024 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com