Пивоварня MOVA: курс на екологічність виробництва
У сучасному світі компанії акцентують свою увагу на темі збереження екосистеми планети. Сьогодні пивоварні по всьому світі активно впроваджують екологічні бізнес-практики. З самого моменту проєктування пивоварні MOVA у Дніпрі засновники мали прагнення зробити виробництво максимально екологічним. Турбота про екологію та захист навколишнього середовища є важливою діяльністю для компанії.
– Весь виробничий ланцюжок пивоварні тісно пов’язаний з Дніпром. Команда MOVA дуже цінує місто, його природу і переконана, що необхідно робити внесок у збереження екосистеми. Ми не вважаємо, що дотримання принципів дбайливого поводження з навколишнім середовищем якось обмежує діяльність. Навпаки, є переконання, що, не завдаючи природі шкоди, бізнес працює лише ефективніше. Саме тому компанія вирішила перевести виробництво на використання альтернативних джерел енергії, впровадила безвідходне виробництво. Уся команда сортує сміття та приділяє більше уваги цілям та принципам сталого розвитку. Завдяки цьому MOVA робить свій внесок у розв’язання глобальних проблем в рамках пивоварної сфери діяльності, – каже Борис Гільдін, директор пивоварні MOVA.
Енергоефективність на пивоварні відіграє важливу роль у скороченні споживання енергії, зниженні негативного впливу на навколишнє середовище та збереження енергосистеми міста. Розуміючи, що процес пивоваріння досить енерговитратний, MOVA частково перевела свої виробничі потужності на використання альтернативних джерел енергії. Перший крок – встановлення понад 100 сонячних батарей на даху. Тепер компанія виробляє екологічно чисту електроенергію для роботи своїх виробничих потужностей, а також ресторану Пивний Простір. Це допомагає скоротити викиди вуглекислого газу в повітрі.
Другий крок – рекуперація тепла на пивоварні. Використання тепла, яке утворюється під час процесу варіння пива, для попереднього нагрівання води або інших складових перед наступними етапами виробництва. Встановлення теплообмінників дозволило ефективніше використовувати теплову енергію, наприклад, що відходить від кип’ятіння або охолодження. Ефективне використання тепла на пивоварні, яке раніше вважалося втраченим, або відходами виробництва, зменшило енергозатрати та вплив на довкілля.
Сортування відходів та сміття на пивоварні є важливою складовою екологічної відповідальності MOVA. Усі види пакування належно утилізуються та переробляються, запобігається їхнє потрапляння в довколишнє середовище. Для цього на пиварні існують постійні правила з сортування та перероблення відходів виробництва: скло, папір, поліетилен та органічні відходи. Співпраця з підприємствами, що спеціалізуються на переробленні органічних відходів, дає змогу скоротити їхні викиди вдвічі, наприклад, шрот – залишки зерна після його змелювання на пивоварні, повторно використовують для виробництва корму для тварин. З використаних пивних пляшок ресторан ПИВНИЙ ПРОСТІР виробляє декоративні свічки «Спогад», які радують теплом, а не лежать на сміттєзвалищі. Папір та поліетилен також йдуть на повторне перероблення. У MOVA впевнені: якщо не почати сортувати відходи та не використовувати повторно матеріали, які до цього придатні сьогодні, то через кілька десятків років наша планета може перетворитись на одне велике звалище.
Світове забруднення пластиком океану досягло критичного рівня, з мільйонами тонн пластику, які щороку потрапляють в океани, загрожуючи морським тваринам та птахам, здоров’ю людей та екосистемі в цілому. Зважаючи на це, MOVA свідомо не використовує пластик. Адже всього 1% ПЕТ-ємностей переробляються більше ніж один раз, а решта пластмас забруднює навколишнє середовище, виділяючи шкідливі для здоров’я елементи. Сукупно ці викиди формують так званий вуглецевий слід. З усіх видів пакування скляна пляшка є найбільш екологічним варіантом, адже вона не залишає вуглецевого сліду під час повторного використання.
MOVA оцінює кожне технічне рішення на всіх етапах виробничого процесу.
– Відкрито говорячи про проблеми, ми збільшуємо рівень обізнаності наших споживачів про те, як ми спільно можемо змінити ситуацію та долучатися до збереження екосистеми України, – розповідає Богдан Точка, головний пивовар MOVA.
Загалом, впровадивши екологічні ініціативи у процесі пивоваріння та житті, MOVA підтримує глобальні цілі сталого розвитку, включаючи боротьбу зі зміною клімату і відповідальне використання ресурсів. Може, коли ви будете насолоджуватись продукцією MOVA, то пригадайте, що воно заварене сонячним світлом, з метою зберегти нашу планету.
Читайте також:
Пивоварня Litopys відкрила перший TAPROOM у Києві
«Жіноче» пиво дегустуватимуть на XII Форумі пивоварів, рестораторів та виробників напоїв