4 березня бізнес-тур для учасників винної конференції: Про технології вирощування винограду технічних і столових сортів української селекції та технологію виготовлення з них вина

 4 березня бізнес-тур для учасників винної конференції: Про технології вирощування винограду технічних і столових сортів української селекції та технологію виготовлення з них вина

4 березня 2022 року в рамках IV Міжнародної науково-практичної конференції «Успішне виноградарство та виноробство» відбудеться бізнес-тур на виноградні та виноробні підприємства Одещини. Упродовж туру учасники ознайомляться з сучасними українськими сортами технічного і столового винограду та особливостями їх вирощування, візьмуть участь у дегустації автохтонних білих, рожевих і десертних вин. Що іще заплановано у програмі бізнес-туру?

Організатори конференції, медіагрупа «Технології та Інновації», разом із ННЦ «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова», запланували цікавий та насичений бізнес-тур, який відбудеться за двома маршрутами.

МАРШРУТ №1:

 • Відвідування Музею історії виноградарства і виноробства України, заснованого у 2005 році до 100-річного ювілею ННЦ «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова» НААН України.
 • Прогулянка дендропарком, розташованим біля адміністративного корпусу ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» НААН України (дендропарк був закладений у 1959 році, у ньому росте більше ніж 115 видів рослин).
 • Відвідини плантації технічного винограду сортів української селекції і майстер-клас із зимової обрізки технічного винограду, який проведе кандидат біологічних наук, завідувач відділу виноградарства Андрій Штірбу (20 хв.).
 • Демонстрація природо-орієнтованої технологія вирощування сучасних сортів для розвитку сталого виноградарства України. Проведе Марина Федоренко к. с.-г. н., с.н.с. лабораторії генетичних ресурсів винограду відділу селекції, генетики та ампелографії (20 хв.).
 • Особливості формування та збереження різноманіття ампелографічної колекції ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» НААН України. Проведе В’ячеслав Скрипник, доктор філософії, завідувач сектору сортовивчення та ампелографії відділу селекції, генетики та ампелографії (20 хв.).
 • Екскурсія до цеху мікровиноробства, загальною площею 307,6 кв.м, (вул. 40-річчя Перемоги, 45, смт Таїрове). Цех використовується ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова»  НААН України для виробництва мінімальних партій натурального виноградного вина з сортів винограду селекції Інституту.
 • Відвідування винного підвалу, де в дубових діжках визрівають натуральні вина, виготовлені з сортів винограду селекції ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» НААН України.
 • Дегустація ексклюзивних вин із сортів винограду селекції ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» НААН України, об’єднаних брендом «Таїровські вина», – від столових до десертних. У тому числі будуть презентовані й новинки інституту – молоді вина врожаю 2021 року з сортів винограду Загрей, Ароматний, Ярило, Рубін Таїровський та ін. Дегустація відбудеться за підтримки Асоціації сомельє України.

Читайте також: Презентуємо сформовану програму IV Міжнародної науково-практичної конференції «Успішне виноградарство та виноробство»

МАРШРУТ№2:

 • Поїздка на плантацію столового винограду ФГ «Джабурія» (Овідіопольський р-н, с. Роксолана), де на площі 6 га успішно вирощують виноград столових сортів селекції ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» НААН України – Оригінал, Аркадія, Кишмиш Таїровський, Одеський сувенір, Загадка, Персей та ін. Новинка господарства –каліфорнійська шпалера. Також власники виноградника розкажуть про особливості виготовлення граппи.
 • Відвідування ТОВ «ГРІН ТЕХНОЛОДЖІ ЛТД», де вирощують 8 гектарів винограду за унікальною інтенсивною закордонною технологією. На плантації встановлена італійська пергола для вирощування винограду. У своїй роботі фермерське господарство застосовує новітні практики та передові європейські технології.
 • Відвідування Одеського коньячного заводу «Шустов», одного з найвідоміших в Україні. Він має глибоку історію, що сягає корінням XIX століття. Сьогодні цех спиртокуріння Одеського коньячного заводу – найбільший у Європі. За сезон спиртокуріння (близько 6 міс.) тут перекурюють до 3 млн декалітрів коньячних виноматеріалів і отримують до 2 тисяч декалітрів абсолютного алкоголю на добу. В цехах витримки Одеського коньячного заводу зберігається понад 15 тисяч бочок коньячних спиртів. Під час візиту на завод учасники бізнес-туру оцінять масштаби Одеського коньячного заводу, проймуться його величною історією. Гості ознайомляться із процесом виробництва коньяку, відвідають цех спиртокуріння, побачать, як витримують славнозвісні напої. Фахівці Одеського коньячного заводу розкажуть про технологічні аспекти виготовлення коньяку. Також учасники бізнес-туру відвідають старовинні підвали Одеського коньячного заводу та перший і єдиний в Україні Музей коньячної справи М. Л. Шустова, де гості зможуть ознайомитися із процесом первинного виноробства і спиртокуріння, бондарним виробництвом і витримкою коньячних спиртів. Гості зануряться в історію Одеського коньячного заводу та історію династії Шустових. Також учасники бізнес-туру продегустують  високоякісні благородні напої.

Бізнес-тур допоможе учасникам IV Міжнародної науково-практичної конференції «Успішне виноградарство та виноробство» впевнитися, що в Україні є величезний потенціал для виноградарства і виноробства, що вина із винограду української селекції не поступаються за якістю класичним винам європейських сортів, а столовий виноград, вирощений в Україні, здатен бути конкурентоспроможним на ринках країни і світу.

Головний Організаційний та Науковий партнер – ННЦ «Інститут виноградарства і виноробства імені В. Є. Таїрова»

Генеральний Юридичний партнер – ППФ «Пахаренко і партнери»

Головний Галузевий партнер – ГС «Укрсадвинпром»

Головний Винний партнер – ТОВ «Престиж-Груп»

Генеральний Інформаційний партнер – міжнародний спеціалізований журнал «Напої. Технології та Інновації» (Drinks.Technologies) www.techdrinks.info

Медіапартнери конференції – спеціалізовані журнали «Садівництво і Виноградарство. Технології та Інновації» www.techhorticulture.com,  «Ягідник», www.jagodnik.info (Україна), Wine of Ukraine (www.wineofukraine.com), інформаційне агентство «Інтерфакс-Україна».

Умови участі в конференції – за посиланням: http://surl.li/bcsgw

Для реєстрації учасників і партнерів звертайтеся за контактами:

Ірина Калюжна, тел.:+38 096 458 76 82

Адьона Данчук, тел.: +38 097 528 36 46

Лариса Товкач, тел..: +38 097 96 89 516

Анна Панкратенкова (координатор проєкту), тел: +38 097 759 25 83

Директор проєкту: Надія Ящук, тел. +38 (068) 568-58-22, rnadia@ukr.net

Автор ідеї – Катерина Конєва, головний редактор/видавець проекту «Технології та Інновації», тел..: +38 067 238 18 51 kateryna.koneva@gmail.com

УВАГА!

Вхід на конференцію дозволений тільки власникам довідки про повну вакцинацію, довідки про одужання від ковід за останні 6 місяців, негативний ПЛР або експрес-тест, дійсний 72 години. Будь ласка, подбайте заздалегідь про генерацію сертифікатів у додатку «Дія».

Конференція відбудеться з дотриманням усіх санітарних норм і правил. Учасники будуть забезпечені достатньою кількістю масок і санітайзерів. Виставка-презентація обладнання, технологій і матеріалів буде проведена з дотриманням дистанції між стендами. Конференц-зали будуть провітрюватися. У приміщеннях працює сучасна потужна система кондиціювання. Учасникам заходу радимо зберігати соціальну дистанцію, утриматися від обіймів і рукостискань. Компаніям, які презентуватимуть продукцію на стендах, пропонуємо встановити захисні екрани.

Звертаємося до учасників з проханням серйозно ставитися до нинішньої ситуації з розповсюдженням COVID-19 в Україні. Вищезазначені заходи з безпеки націлені на посилення вашої особистої безпеки. Рекомендуємо виміряти температуру тіла перед виходом із дому та у випадку нездужання лишитися вдома. Ви можете в будь-який момент зв’язатися з організаторами щодо заміни делегата.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті