Попит на українське яблуко перевищує виробництво потрібних сортів

 Попит на українське яблуко перевищує виробництво потрібних сортів

Імпортери українського яблука з країн південно-східної Азії, Близького сходу, та Європи, говорять за якість порівняну з яблуком США при досить конкурентній ціні. Про це повідомляє Українська плодоовочева асоціація (УПОА).

«Ціна на українське яблуко істотно перевищує ціну, яку ті ж імпортери платять за яблуко з Польщі», — сказав керівник УПОА Федір Рибалко.

За його словами, в Об’єднаних Арабських Еміратах, після успішних поставок українського яблука, відразу декілька імпортерів повністю відмовилося від закупівлі польської продукції.

«У нас зараз є лише одна, але дуже приємна проблема — обсяг попиту на яблуко з України перевищує обсяг виробництва продукції необхідних сортів і якісних параметрів, перш за все тому, що у наших фермерів часто немає сучасного обладнання для зберігання, доробки та маркетингу яблука», — зауважив Федір Рибалко.

Темпи світової торгівлі яблуком продовжують знижуватися. У 2018 р. було зафіксовано рекордне за багато років падіння світового експорту та імпорту яблук, яке досягло 16% в натуральному вимірі. Проте, в УПОА вважають, що це не привід для розчарування для українських садівників, адже саме Україна має унікальні природно-кліматичними умови для вирощування яблука преміальної якості.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар