Польща ввела закон щодо заборони продажу імпортних овочів і фруктів під виглядом польських

 Польща ввела закон щодо заборони продажу імпортних овочів і фруктів під виглядом польських

Президент Польщі Анджей Дуда підписав Закон про маркування харчових продуктів. Передбачається, що продукт, який продається в Польщі, повинен мати інформацію про країну походження. Про це заявили в Канцелярії президента Республіки Польща, пише east-fruit.com.

За словами політиків, законопроект прийнятий Сеймом 20 липня 2018 року, щоб підвищити ефективність контрольної діяльності на деяких сільгоспринках. Закон посилює контроль щодо ідентифікації та інформації, наданої споживачам при маркуванні сільськогосподарських і харчових продуктів, включаючи свіжі фрукти і овочі.

Однією з цілей Закону є запобігання перепакування та продажу іноземних фруктів або овочів як польських. Кожен продавець сільськогосподарської продукції зобов`язаний надати інформацію, яка дозволяє ідентифікувати продукт. У разі недотримання цієї вимоги накладаються штрафи.

Нові правила дозволяють контролювати діяльність на основі персональних періодичних дозволів. Ці зміни також покликані замінити штрафи більш високими фінансовими санкціями за недотримання комерційних вимог до якості фруктів і овочів.

Крім того, введені додаткові заходи покарання за те, що продавці не показують документи, які супроводжують дану партію фруктів або овочів, або не пропонують необхідну інформацію в цих документах, надають неправдиву інформацію, перепродують фрукти і овочі, які не відповідають вимогам ЄС.

Довідково: Закон вступить в силу через 14 днів з дня публікації. Ознайомитися з текстом закону можна тут.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар